| 1Q a întrebat:

Ce tratament de albire a dintilor in cabinet este mai eficient cel cu lampa sau cel cu lasERUL?

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

NICIUNUL! Iei pasta de dinti si periuta in manuta si bagi viteza. Asa ii albesti natural si nu iti strici nici smaltul.

| PogChamp a răspuns:

Cel mai eficient e sa te speli pe dinti la 30 de minute dupa ce mananci. Cat despre tratament, ambele ajung la acelasi rezultat insa au dezavantajul ca iti fac dintii sensibili si o sa te doara cand bei/mananci lucruri foarte calde/reci.

| lulu03 a răspuns:

Eu cred ca niciunul nu e bun. Sa fim seriosi, poate iti vor albi dintii putin dar vor fi afectati in timp. Eu zic sa incerci pe cale naturala. Pune putin bicarbonat de sodiu in pasta de dinti si spalate de 2 ori pe zi. Poti incerca si un carbune activ de la farmacie. Ambele au acelasi efect, si consider ca dintii nu au de suferit. Acum, treaba ta!