| Narsha a întrebat:

Ce tratamente pentru par, piele etc stiti facute in casa? Sa nu aiba ingrediente "complicate" ca avocado sau mai stiu eu laughing
Fundaa

3 răspunsuri:
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pai stiu eu unul pentru par. Cu ulei de masline, o lingurita de miere si un albus de ou. Faci o maioneza din aceste ingrediente si o aplici pe par, stai intre 30-60 de minute cu maioneza pe cap si cu un prosop infasurat, iar dupa aia te speli pe cap. E foarte bun. [Cantitatea de igediente se pune, sa zicem dupa ochi, cam cat de lung este parul. Aproximezi, daca ai parul lung pui 2 sau trei albusuri de ou si 2 sau 3 lingurite de miere, iar ulei de masline cat crezi ca e necesar, astfel incat sa poti aplica maioneza pe tot parul] Acest tratament e pentru caderea parului, pentru a conferi stralucire, pentru a avea un par moale, iar tratamentul se aplica odata pe saptamana, inainte de a te spala pe cap. Iar daca ai probleme cu caderea parului, este ceva foarte bun la farmacie sau la plafar ChelStop, o solutie pe baza de plante, foarte buna. Scrie in prospect cum se foloseste. Sper ca te'am ajutat, bafta :*

| anaid2008 a răspuns:

Pentru fata poti sa iti dai pur si simplu cu miere:X stai vreo 15 minute si speli cu apa cald...ramane piele foarte fina:X::X:X

| ellaella13 a răspuns:

Eu stiu pentru picioare si chiar da rezultate.amesteca:zat de cafea, zeama de lamaie si miere de albine apoi date pe picioare.ti le face foarte fine si fumoase.merita sa incerci