| gabybubbles a întrebat:

Ce tratamente pot folosi pentru intarirea si cresterea unghiilor? Am unghiile scurte rau si se rup repedehappy. nici forma nu am la ele.Cum pot sa dau si formathinking

6 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

E foarte bun tratamentul de la farmec de care a zis si lau il am si eu. si era in aceeasi situatie ca tine. mi le rodeam si nu aveam forma. si m-am abtinut vreo 2 saptamana. incat sa fie cat de cat lungute timp in care le-am dat zilnic cu acest lac. si apoi am fost la manichiura sa-mi faca unghiile frumos.si acum arata si ele mai omeneste ca incerc s le pastrez formabig grin

| Mina a răspuns:

Tine unghiile intr-o cescuta in care ai pus ulei cald(de masline e de preferat, dar daca nu ai este bun si cel de floarea soarelui) o data/zi pentru a le intari. Poti folosi si zeama de lamaie pentru acest lucru. Te dai cu zeama de lamaie pe unghii si o lasi sa se usuce.
In legatura cu forma, roga o prietena care se pricepe sa iti dea o forma dupa ce cresc si sa iti explice cum face.

| Farcas a răspuns:

Intradevar, daca le ti de 2 ori pe saptamana in ulei caldutz de masline in timp te vor ajuta. Dar cere si ceva de la farmacie, pentru exfolierea unghiilor cu care sa te faci zilnic. Daca te ti de tratamentul asta, mai ales cu uleiul de masline, intr-o luna sigur vei alea rezultate.Si cand cresc putin le poti da ce forma vrei tu.

| ndddiana a răspuns:

CRestere -consuma lactate
Intarirea - pilirea unghilor, scurtarea regulata
Exfoliere si vitaminizarea unghiilor-Zeama de lamaie (10-peste 10 minute)
Sau lac cu vitaminehappy
succes!

| Just kidding a răspuns:

Eu folosesc un tratament pentru unghii de la farmec cu vitamina B5 care este fffff bun. Da-te cu el cat de des posibil si ai sa obtii rezultate :* Bafta!

| alexutza_1725 a răspuns:

Nu trebuie sa iei nici un medicament trebuie sa mananci lapte banza, oua, sau chestii care contin calciu incerca si o sa vazi ca o sati screasca unghiile repede si nici nu se vor mai rupe