| elutzyka a întrebat:

Ceva statusuri faine

Răspuns Câştigător
| dianaaa3 a răspuns:

Daca te iubeste inca te asteapta!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa-l uit!sad!

Nu esti primul care pleaca. Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri. Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Zambesc chiar daca stiu ca ma minte.Prefer sa-l cred decat sa simt ca-l pierd! El poate e singurul ce poate.Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa piarda toate!

Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi!

Zambete de decor, Vene pline de-alcool, Cam asa arata un om. -Gol in interior.

Stii bine ca nu o poti uita! Doar pe ea o vrei! Si fara ca tu sa stii! Si ea te vrea!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare…!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!…
Ochii vad inima cere. Am curaj dar n-am putere!

Tot ce`i mai frumos in viata mea e doar din vina ta!

Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar de fapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat

Cu indiferenta ta m'ai facut mai tare...acum incet incet calc pe urmele tale... iar acum vezi si u ca indiferenta prea mult doare.

. Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de de "marea dragoste a trecutului"

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat "
Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.'

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.''

Dragostea e ca un trandafir rosu cu spini:cand vrei sa-l iei in mana si sa-l mirosi, te inteapa…Asa e si cu dragostea:iti frange inima cand te astepti cel mai putin''
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai

Ma vei inapoi? Eu nu Iti spun doar atat! Nu miza pe faptul ca doar O data mai facut Sa plang Am mai crescut.

" Am visat prea mult ce nu trebuia am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti. iar eu plang printre zambete si rasete

" Viitorul e trecutul la prezent dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja

" Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc! "

" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Vezi numai din cauza ta plang si sufar mi-ai facut zilele nopti ma gandesc numai la tine si tie nu iti pasa am fost doar un vant timpuriu in viaa ta si acum sufar din cauza ta

Ai grija de ea, n`o lasa la greu.Fii mereu aproape de sufletul sau. N`o lasa sa planga, fa`o sa zambeask.Sa fie fericita, sa nu se mai opreask

" Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire!
"Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale."

"Tu nu esti acum sa ma asculti. ca de obicei tu nu ai timp sa ma asculti."

Pentru` mine ai murit`. Nu mai existi`de azi`!` Traiesti doar in amintirile` ce mi-au ramas` Stiu ca`ti pare`rau Ce ai facut` Dar eu te-am iertat de` cate ori am putut

Am pus suflet in cateva momente `! De azi Stop Sentimente`! O sa rad, Sa traiesc. Dar fara sa Iubesc `! Dar mereu, nu uita. Vei ramane special in viata mea`!:-(

Si maine e o zi • Si maine vom zambi • Chiar daca ne e greu • Vom zambi mereu; x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singura Fiinta Ce Merita Sentimente[love struck]!"

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am, stiu doar eu si Dumezeu!

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am stiut doar eu si Dumezeu

Si da! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti?

Te nasti curat si mori murdar, oricine-ai fi. Si te duci singur in pamant chiar daca ai mii de prietenii

Funda?hee hee

2 răspunsuri:
| คℓεxą a răspuns:

Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe. lasa

Sh orice as face eu. dupa mine esti mereu:X

Daca traiesti dupa ideea ca nu suntem perfecti, atunci prietena ta cea mai buna e c*rva, tu ce astepti?

Vrei o solutie? Simplu. pleaca! [ Da ] Altii sunt deja acolo, hai incearca [ Pa ]

Ai fost un prost, nu trebuia sa o visezi, trebuia sa o iubesti!

Poate... ai gheata la inima, sau gheata in pahar, da` recunoaste, ca ce vezi, te ingheata iar!

Daca ai nevoie de mine, numai sunt aici...

Spui ca e o copila si ca nu`ti place asa, dar asa cum e, ea ti-a furat inima!

Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva. Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Inca ma gandesc cum ma faceai sa te doresc.Acum nu stiu ce sa fac, Sa te iubesc sau sa te urasc?

Esti boboaca si vei fi aici pentru 4 ani in acest oras

Sperand ca unul dintre absolventi sa se uite la tine si sa-ti spuna ca nu te-a mai vazut inainte:X:X:X

Ptr ca atunci cand ai 16 ani si cineva iti va spune ca te iubeste

Tu il vei crede

Oh, ce rusine, ce sfarsit mohorat dat unei zile perfecte

? La început mai mult ca sigur pare perfect. Spre final posibil totu' sa-ti para defect! Sunt doar emotii,,,

? N-are rost sa ma mai minti frumos. Stii ca totul are un cost. Tu vei fi mereu un top model de exemplu' prost...

nchide usa. Pune lantu. De azi nu mai vin acasa. N-am chef ca sa ne certam asa ca lasa!

Faze din astea sa i le faci lu' mata! : )
A doua oara n-o mai fac! Mi-am bagat mintile în cap. Si-mi pare rauuuuuuuuuuuuu!

Ah. nu mai conteaza. Oricum se duce dracu' tot! C'est ma facute! » Inocenta mi se fura! » Plecata!

u ma judeca. dar eu mereu caut alt-ceva! » Deja mi-e mai bine! Îti multumesc ca existi! Te iubesc

The story must be continued. ASA CUM VREAU EU! [

Sunt milioane de ganduri care ma bantuie acum. Acum dupa o zi grea in care nu credeam ca ma vei dezamagi. Nu sunt suparata, sunt dezamagita.

Fetele aU inceput sa faca ce vor! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`. aLa` se Parleste.` =x "

Ii ignoram pe cei ce ne adora... ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ranim pe cei ce ne iubesc, si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi. BABY

Da-mi doza de cofeina si promit sa vb frumos cu tine

Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun

Io zic sa nu deranjezi ...ma rog daca esti exceptie poti

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!
Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc

• Iti place numele ei si parul ei blond.Iti place chipul ei, iti place al ei ten. Iti place ca n-are figuri si ca e naturala.Iti place ca e dulce, iti place ca e reala.

• Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

• Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste; x

• Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

• ~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

• Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

• Nu am nevoie de prieteni falsi, Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

• Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

• Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot, NU crede nimic, Asa castigi respect!

• ->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

• Daca taci, lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat

• In continuare`crezi ca totul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`! Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunt`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut.

• Totusi ma admira pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea atingere il duCe'n paRadis; x

• Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promiss dar acum eu sunt. ce`a cu telefonul` inchiss

• Iubeste`o nu`mi pasaa, Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot

• Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant, in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele

• Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

• sunt asa cum sunt, cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!, cu nimic mai deosebita, dar, totusi ^DIFERITA^

• "Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. :

• Uita tot ce ai pierdut, tot ce ai vrut, tot ce n'ai avut, uita timpul ce'a trecut... un sfarsit e un nou inceput happy.

• Plina de idei pentru o iesire din banal.acel copil ciudat cu acel ceva special

• Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

• Chiar daca esti suparat, zambeste...nu se stie niciodata cine s'ar putea indragostii de zambetul tau

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita!love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

| Flexx a răspuns:

Buna!
Iti voi da cateva statusuri faine.
Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.
Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lucra pentru un nou sef!
In timp de pace, copiii isi ingroapa parintii. In razboi, parintii isi ingroapa copiii.
Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:
"Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am facut!"
Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare,
dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
Exista doua cai sigure spre dezastru:
sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.
O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.
Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.
Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Sau s-ar putea sa fi … seful.
eMAG online - eMAG Furnizorul solutiilor complete!
Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare.
Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
Copiii au mai multa nevoie de un model de urmat decat de critici. (pentru emo)
Un copil este un inger ale carui aripi
se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele.
Un critic este un schiop care-i invata pe altii cum sa alerge.
Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra.
Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti.
Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge.
Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru nimic in lume.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cine rade la urma, gindeste mai incet…
Sper ca ti-am fost de ajutor!

Pa, pa