| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi da si mie niste idei [poze si/cu tutoriale] despre cum m-as putea coafa pentru prima zi de scoala [dupa vacanta]? Sunt tunsa bob lung, am parul FOARTE subtire, drept natural [unii zic ca m-am intins cu placa], culoare saten inchis, nu am breton. Funda + vot :*!

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Eu am fost tunsa bob asimetric si iti spun din propria experienta ca nu prea am putut sa ma coafez pentru ca parul din spate era mai scurt decat parul din fata.
Ai putea sa-si faci 1 codita sau 2 (simple sau impletite ), sa te speli pe cap iar dupa sa-ti faci multe codite impletite sau sa-ti pui bigudiuri si sa le desfaci dimineata sau sa-ti faci parul cu undulatorul.

3 răspunsuri:
| alexTT a răspuns:

Pentru prima zi de scoala te-ai putea tunde cu 0.

| AlLeYoana a răspuns:

Ti-ai putea ondula parul cu ondulatorul sau poti incerca un coc dragut sau o codita

| Loredana98 a răspuns:

Pai poti folosi o placa pentru incretit parul, iese foarte frumos daca ai parul tuns bob scurt, sau poti sa ti l ondulezi si sa ti pui o cotonita foarte subtire.happy