| anonim_4396 a întrebat:

Coafuri cu placa... ce as mai putea face? helpp. >fundaaaaaa:

Răspuns Câştigător
| X:X:X:X:X:X a răspuns:

Http://video.ele.ro/......parul.html

Ai nevoie de folie de aluminiu si placa. tai bucati de folie in patrate mai mari, iei cate o suvita de par nu foarte groasa si o rasucesti in jurul degetului apoi pui folia de aluminiu pe ea. dupa ce ai terminat cu toate suvitele, le presezi cu placa si le lasi aproximativ 10 minute dupa care scoti folia; d

Sunt mai multe metode fara placa, moatze, bigudiuri.:d

http://blog.acasa.ro/usercontent/49/49495/bucle.jpg

http://www.danystudio.ro/poze/freze%20colibita2008%20002. jpg

sh vreau funtita :-*

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Yopz merita fundita am urmarit si eu materialul chiar nu stiam ca se pot face bucle doar cu placa de intins parul! super!

| madaa a răspuns:

Depinde de fata ta ex: daca esti mai plinuta la fata nu ti-ar sta bine tunsa pana la gat sau prea scurt daca barbia ta este patrata ti-ar ta foarte bine cu bretun iar restul de par ondulat daca esti scunda de inaltime sa alegi parul mediu nu lung deoarece nu te avantajeaza insa daca esti inalsta ti-ar sta foarte bine cu parul lungwinking mult succes si atunci cand te hotarasti sa-ti faci o tunsoare sa ii explici bine coafezei deoarece mie mi s aintamplat un incident foarte neplacut ma tuns mai mult de cat trebuia

| madaa a răspuns:

Scuze am dat raspunsul gresit era pentru alta intrebare sad

| AGGA a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4&feature=related
si gasesti aici mai multe coafuri zic eu faine:P(si iti arata si cum sa le faci si eu am incercat si toata lumea ma intreba cum am facut sa-mi stea asa fain parul:D, incearca si tu)

| AGGA a răspuns:

Sau ai putea incerca fara placa urmatoarele :
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
si mai uite-te pe acolo ca mai sunt:P:)

| alina_3473 a răspuns:

Ai putea sa iti faci niste bucle superbe sau sa il intorci la varfuri in afarawinking love struck

| secretdiscret a răspuns:

Ai face onduleul ala din fata ce se poarta acum...alceva nu stiuhhthinking