CONCURS: Cand te-ai confruntat cu caderea parului?

Perioadele de stres prelunginte, transformarile din viata noastra, schimbarile hormonale, vopsirile repetate si altele din aceleasi categorii nefaste ne influenteaza de obicei si starea de sanatate a parului, iar unul dintre cele mai frecvente simptome ca nu ne e tocmai bine e caderea parului.

Va invitam la un nou concurs cu Farmec, iar intrebarea pentru voi este: cand v-ati confruntat cu caderea parului?

Ca sa ne asiguram ca asemenea episoade nu se mai repeta, premiul este un un set de produse din gama Gerovital Plant Tratament, ce contine un Sampon Anticadere si Ser Anticadere.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie, iar apoi premiem cel mai bun raspuns. Mult succes!

116 răspunsuri:
| ScriptS3 a răspuns:

Sincera sa fiu, in una din saptamanile anului 2013, m-am spalat in fiecare seara, iar luni dimineata m-am trezit cu un smoc de par pe perina. Aveam 12 ani.

| Anda1197 a răspuns:

Eu ma confrunt cu caderea parului zi de zi, cam de 3 ani de zile, mai ales cand este frig, ca acum. Doarece am aceasta problema, parul meu este si foarte rar.L-am tuns si scurt, gen bob, dar degeaba. Continua sa cada. Cand imi trec mana prin par, raman cu un "pumn" de fire in mana, ca sa zicem asa. Cu pieptanatul la fel. De aceea incerc sa-l pieptan cat mai rar, cam odata pe zi, dimineata; am incercat tratamentele cu ulei de ricin dar nu dau roade. Tot ce vreau este ca parul meu sa nu mai cada si sa il am des si frumos, ca toate celelalte fete. Dar pana atunci, voi incerca tot ce gasesc anti cadere, in speranta ca voi gasi ceva potrivit problemei mele.

| alinadalina1979 a răspuns:

Dupa ce am nascut, mi-a cazut parul ingrozitor. In final m-am tuns. Acum in urma concursului poate voi castiga un Set Gerovital de produse impotriva caderii parului si-mi voi racapata poboaba capilara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla zi de zi sa-mi cada fire de par cred ca e normal. Mai multe griji imi fac pentru parul mamei mele care cade in smocuri de fiecare data cand se piaptana, o fi si varsta si vopselele ...se confrunta cu asta de ceva ani.

| andrei1237 a răspuns:

Buna TPU! Cel mai nefericit accident al meu a fost cand mi-a cazut parul deoarece cineva mi-a turnat la ora de chimie accidental acid sulfuric pe cap.Am ajuns de urgenta la spital dar nu era foarte grav deoarece medicii mi-a spus ca imi voi reveni si ca parul imi va creste doar dupa ce timp de 1 an ma voi da cu samponurile speciale prescrise de ei.Asa intamplare sper sa nu mai pateasca nimeni.Si mai o problema imi mai cad fire de par cand ma spal, dar acum este ok.
In concluzie, imi doresc produsele de par pentru sora mea si pentru mine pentru ca ea chiar are probleme serioase cu parul.V-am pupat!

| Caprioru_Ralu_1992 a răspuns:

Pe perioada sarcinii si mai ales dupa nastere!

| Angheluta_Mirela_1988 a răspuns:

Ufff... E groaznic, dupa ce am nascut imi cade intruna.M-am saturat.Nu stiu ce sa ii mai fac

| Manuela_Bratu_1983 a răspuns:

Ma confrunt cu aceasta problema de cativa ani. Am incercat sampoane pentru caderea parului si nici un rezultat. Nu am incercat si Gerovital

| claudialungu a răspuns:

Acum ma confrunt cu caderea parului.este foarte neplacut si remediile folosite nu au dat rezultatele dorite.

| ruxmax a răspuns:

Cel mai intens dupa ce am nascut dar in general imi cad cantitati moderate

| TorokDiana a răspuns:

Da am cu caderea parului si cu matreata. Sper ca ma puteti ajuta.

| Maioru a răspuns:

Am 56 ani si stau foarte bine in privinta parului, mai rau este cu altele...

| Belecciu_Claudia_1968 a răspuns:

O cadere masiva de par am avut dua ce am nascut fetita probabil datorita schimbarilor hormonale.

| TPU.ro explică (pentru Sara2):

Felicitari! Esti castigatorul acestui concurs! Ai primit un e-mail cu mai multe detalii legate de intrarea in posesia premiului.

Alexandra - TPU

| TPU.ro explică:

Va multumim tuturor pentru participare! De aceasta data, castigatorul este @NoapteaPloioasa.

Alexandra - TPU

| Agache_Nicoleta_1976 a răspuns:

Mi se mai intampla dupa vopsire, dar in in general nu am probleme.

| Ioana_Flory_1993 a răspuns:

Normal. mai ales acum toamna. mai incetinesc caderea parului cu masca, e mai bine.

| MetalHead04 a răspuns:

De 1 an incoace, imi cade parul :-s am parul foarte rar acum si mi-e frica sa nu-l pierd si pe asta.

| Ion_Iulia_1987 a răspuns:

Inca ma confrunt cu problema asta.imi cade si cand fac baie si cand ma pieptan si cand dau cu mana prin par...

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Buna ♥
Chiar in aceasta toamna am avut probleme cu caderea parului happy Am fost si putin mai stresata vara aceasta. insa cel mai important factor este clima happy.

| safotea01 a răspuns:

Niciodata mie abia daca imi cad 2-3 fire

| StanciuElenaAlina2000 a răspuns:

Da,m-am confruntat cu aceasta problema, insa din pacate nu am folosit produsele Gerovital.Samponul de la Gerovital l-am folosit pentru reglarea sebumului.Cel pentru par gras e super si e si ieftin!

| Filip_Dongo_1997 a răspuns:

Eu fac cetostatice si nu mi-a cazut parul dintr-o data dar cade destul de mult, fac deja de aproape un an si inca mai am par pe cap, si sunt mandru laughing

| ღHinataღ a răspuns:

Coada de cal e la putere...mie imi cade parul cand fac o pozna, la rusa si cand avem test la mate...a, da, era sa uit, si cand profa de teatru URLA la noi

| ღHinataღ a răspuns (pentru Bianca306):

Mama ma punea sa ma spal cu bors acru.

| Lolităăăă a răspuns:

Pai, cateodata cand ma spal pe cap cade