| Amelia87 a întrebat:

Credeti ca o domnisoara ar trebui sa poarte parul lasat pe spate, sau prins e mai bine? Mie de ex niciodata nu mi-a placut sa-l las desprins, mereu am senzatia ca-mi incurca. Sora mea zice insa ca trebuie sa-l las liber, ca e mai frumos, pe cind eu il prin coada/coc mai mereu. Si nu e problema ca ar fi parul rar sau ceva de genul. Am parul normal, cu volum, niciodata nu l-am vopsit. Pur si simplu nu imi place desprins. Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Pai drep sa-ti zic cam toate fetele au parul desfacut si tuturor lise pare "naspa" sa ai parul prins mai mereu. Eu sunt de parere ca parul desprins te incurca mai ales la scoala! Si eu mil prind cam des si foarte rar il mai las desfacut. In general fetele mai mari isi lasa parul desfacut deoarece se cred mai mature si cozile de cal sunt prea "copilaroase" pentru ele. Ma rog, daca iti prinzi parul este mult mai comod! Eo incerc sa-l prind in diferite moduri: coada de cal, cocuri, impletituri, daua cozi etc... sper ca te-am ajuta :*

| Ирина19 a răspuns:

Tre sa te mai schimbi, sati lasi si parul lasat pe spate dar si sal prinzi, ar fi fain sa-ti faci mai multe chestii cu parul, eu am umblat mai des cu parul lasat pe spate si sincer m-am saturat, vreau ceva nou, sa-mi fac mai multe coafuri dar nu stiu cum, adica unele stiu dar nu pot sa mi le fac, mai rog uneori pe niste prietene sa-mi faca.Deci sfatul meu este sa te aranjezi diferit, ca suntem fete si trebuie sa ne aranjam parul in diferite moduri pentru a arata bine! Bafta

| aliyna a răspuns:

Poarta-l cum iti place si cum iti e mai comod.

| ABCDE_5311 a răspuns:

Daca-l tii tot timpul strans in coada sau coc o sa inceapa sa cada, sa se rupa.
Incearca sa-l lasi si desprins, prins cu clame, clipsuri, cordelute and stuff. O sa vezi ca-ti va sta frumos. Si da un aer de feminitate happy