| papushikadulcee a întrebat:

Cu ce as putea sa imi colorez parul la varfuri? Spray sau nuantator? Sau ce imi recomandati? Funda! Si ce culoare spuneti ca se prinde cel mai bine pe parul saten?

6 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Pe parul saten ar merge ce mai bine un blond deschis. Nuantatorul este mai bun zic eu. App decat sa-ti strici parul nu mai bine obtezi ca in vara asta sa-ti pui cateva extensii colorate dar nu dinacelea cu capse ci prin lipire (la saloane de frumusete) plus ca iti va da extra volum

| barefoot a răspuns:

Decoloreaza-ti varfurile, si dupa aplica vopsea roz / albastra. daca nu, incearca sa folosesti sprat sau nuantator. uite aici un exemplu de varfuri colorate cu vopsea : http://www.youtube.com/......ttp?/watch ea le face albastre

| Kyrie a răspuns:

Decolorant si culoarea alba ca sa dai impresii ca esti zeita happy

| ViVi99 a răspuns:

Pai poti folosi ambele: si spray si nuantator. Daca le vrei permanente du-te la coafor. Eu cred ca brunetelor le vine bine cu toate culorile, dar in special, culorile mai inchise: rosu-inchis, negru, mov, albastru inchis. Si blond merge.

| Harumiiii a răspuns:

Nu incerca spray din ala nenorocit laughing. In tentativele mele infantile de a-mi colora parul l-am incercat si nu e bun deloc. Bine, iti nuanteaza intr-un fel parul dar nu numai parul ci si orice obiect, persoana, chestie ce vine in contact cu parul tau laughing). Dupa nici doua ore, cand am incercat sa-mi prind parul eram toata rosie pe maini. >.<
In capitolul al doilea am incercat si nuantator. de data asta mov laughing. Daca ai parul saten poate o sa aduca a mov dar pe al meu numai mov nu erastraight face. Oricum, fata de spray e acceptabil dar dupa cum e si denumirea, asta numai nuanteaza, nu coloreaza.
In ultimul capitol, am ajuns la vopsea permanenta. Stiu, stiu ca nu face deloc bine parului dar daca o folosesti rational si respecti toate instructiunile e ok. happy Si aici trebuie sa tii cont de culoarea parului tau. Nu pot sa-ti zic exact despre parul saten dar, de exemplu, pe castaniu inchis, cum e al meu, turcoaz iese verde straight face. Deci, e la risc laughing oricum alegerea iti apartie. Daca iti colorezi doar varfurile nu e mare treaba, riscul e mai mare daca te hotarasti sa "maresti suprafata"laughing, ceea ce nu-ti recomand.
Oricum, bafta!happy

| RoxanaM a răspuns:

Eu zic sa nu folosesti spray-uri si nuantatoare de la varsta ta, asa am facut si eu imi coloram parul cu marcare, carioci si am constatat cami-am distrus parul, a trecut mult de atunci.
Daca le vrei roscate poti folosi sfecla rosie : fierbi sfecla rosie intr-o oala si te dai pe par dar mai bine ai spune unui adult sa te ajute, daca le vrei galbene sau vrei un aspect mai deschis al varfurilor te poti da cu zeama de lamaie sau sa fierbi foi de ceapa.
Ai mare grija si nu folosi toate prostiile astea chimice care se vand in comert, e pentru binele tau.
TE PUP.