| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa ma dau cu rimel sau cu fard de ploape.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andra4u a răspuns:

Fardul de pleope daca nu stii sa il folosesti foarte bine si sa combini culorile vrei da in kitch! eu zic ca e mult mai indicat rimelul!:*

| Kenny a răspuns:

Hmm... de ce nu le combini? O nuanta de fard de ploape care sa se potriveasca cu ochii tai si putina mascara care sa-ti accentueze genele ar merge perfect.
Daca m`ai pune pe mine sa aleg... as alege rimelul. Prefer niste gene care sa`mi puna in valoare ochii - cum spunea si Michelle Phan: "gandeste-te la ochiul tau ca la o floare - genele sunt petalele, cu cat petalele arata mai mari, cu atat floarea va parea mai mare", decat fard.winking

| Ирина19 a răspuns:

Cu rimel, pentru ca iti evidentiaza ochii

| Laviniaa30 a răspuns:

Eu folosesc rimel + tus. Se vede foarte frumos si imi scoate in evidenta ochii.winking

| LLLLLLLL a răspuns:

Cu amandouahappy

| Deiiia_7453 a răspuns:

Eu zic sa te dai cu rimel.

| andreeaemmma a răspuns:

Cu nimic!
Serios

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori doar rimel ori rimel + fard de pleoape obligatoriu.

| ellabella1 a răspuns:

Rimelul evidentiaza privirea mai tare.insa de la rimel pot cadea genele
iar fardul de peloape trebuie folosit mai subtil sa nu se vada.make up de zi ar trebui facut in nuante deschise de cafeniu, mai aproape de culoarea naturala a ochiului, iar la exteriorul ochiului apolica un fard cu 2 sau 3 nuante mai inchise.nu mai mult

insa poti efectua un machiaj fara fard de pleoape, doar putin mascara si sa trasezi o linie pe linia de sus a ochiului cu un creion de dorit cafeniu, daca este machiaj de zi, iar seara poti incerca un creion negru si daca o ocazie mai speciala si farduri
sper ca te-am ajutat