| AcidCuSange a întrebat:

Cu ce va dati pe deasupra buzei pentru a scapa de,, mustacioara"?batting eyelasheshee hee Funtitsa

7 răspunsuri:
| Andreea_5313 a răspuns:

Eu merg la salon cand merg si la pensat, costa 3 lei sa o scoti.Mai poti s-o decolorezi, tot la salon si costa cam tot atata.Succes!

| yumeee a răspuns:

Eu n-am, dar majoritatea băieţilor se dau cu "lama".
Poţi s-o încerci.smug

| Ana a răspuns:

Eu ca fata, m-am facut prima data cu ceara apoi cu penseta iau firicele care mai cresc.

| alissya a răspuns:

Buna!
Si eu am probleme de genu cu ´´mustacioara´´
folosesc benzi cu ceara sunt cele mai bune si cele mai indicate, in nici un caz sa nu te faci cu lama sau cu aparatul de ras worried ca iti va creste mai mare mai vizibil, sa ai grija.
foloseste benzi cu ceara, nu sunt scumpe si nici nu e nevoie sa te faci de 2 ori pe luna depinde. insa sa ai mare grija ca de folosesti lama o sa regreti mai tarziu.
te pup :*,

| KidOoNh a răspuns:

Daca folosesti crema epilatoare, s-ar putea sa te alegi cu o elgerie sau, si mai rau, cu o iritatie care o sa-ti distruga pielea. Cel mai sigur ar fi sa-ti faci o epilare definitiva la o clinica specializata ori, daca te sperie pretul, sa folosesti ceara, dar ai grija, sa o faci in cadru organizat, la un cabinet cosmetic, ca sa nu te arzi singur. In functie de varsta, iti poti face un control in urma caruia sa ti se prescrie niste pilule pentru ca, de obicei, hirsutismul (adica pilozitatea abundenta) este dat de o tulburare hormonala.

| CybeRAthlete a răspuns:

Ma barbieresc straight face

| Rrrr a răspuns:

Eu folosesesc niste benzi cu ceara speciale pentru mustata.se gasesc la magazine si nu costa mult, eu dau pe una 2, 5 lei.