| KaRioKa a întrebat:

CUm folosesc vopselele acrilice? Dau funda!big grinbig grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vin in spray usor de aplicat agiti bine si inainte sa dai cu spray iei o carpa dai cu spirt sa elimini grasimea si apoi incepi sa vopsesti incepi din capat si ii dai drumul la final la jet si tot asa.

| YuukiYou a răspuns:

Pai din cate stiu eu, sunt ca acuarelele. cu pensula si eventual apa. se pot folosi pe hartie, lemn, plastic, sticla... dar ai grija ca sunt puternice, pateaza mult mai rau decat temperabig grin

| parachute a răspuns:

Iai o placa din plastic sau lemn si pui din acel tub cu vopsele atit cit ai nevoie, dupa care iai pensula, o inmoi foarte putin in apa si in culoare, si incepi sa colorezi!