| pandaX3 a întrebat:

Cum imi aplic albastru de metil pe o suvita de par deja decolorata? Vreau sa stiu exact ce trebuie sa fac ca sa nu raman albastra pe piele sau cine stie ce...

Răspuns Câştigător
| Cătălinaa12 a răspuns:

Pai. pui solutie pe o bucata de vata. si freci pe suvita!

6 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Poi iti iei manusi de alea cum este si la vopsea si pai albastru demetilen pe vata si apoi pe suvita...si voila! o suvita albastra si dupa 2 spalari super verde de care nu scapi usorwinking

| RoXxy a răspuns:

Ti-am spus eulaughingNu o sa scapi de verdele ala doar daca te vopsesti cu vopsea permanenta sau daca te tunzi(ceea ce nu prea cred ca ai cum sa iti tai o suvita intreaga de par)

| Nolkyz a răspuns:

Nu prea recomand sa folosesti albastru de metil... poti sa il aplici pe suvita fara sa te patezi, dar oricum te vei pata dupa aia si pe fata si pernele etc. uite aici, bestial.ro>>cosmetice>>vopsea semipermanenta de par, gasesti acolo o sumedenie de culori.

| pandaX3 explică:

laughing acum sunt verde. ca mi-am facut suvita la salon si era grozava[albastru intens-turcoaz]. Dupa 2 spalari s-a facut verde-canalizare rolling on the floor) Si acum vreau sa il repar;

| Genevive a răspuns:

Albastra pe piele nu ramai, te asigur, dar sa nu iti patezi hainele.
Daca pica ceva picaturi de albastru de metilen pe gresie [ghiuveta, cada etc] nu te speria, se va lua albastreala repede cu Ciff.
Aplicare [cum fac eu] poti pune 3-4 picaturi de albastru pe o periuta de dinti [noua sau pe care nu o mai folosesti] si se da cu periuta prin par.
metoda 2: [mi se pare mai simpla] aplici cateva picaturi pe o bucata de aproximativ 5-7 CMp [centimetr patrati] si inconjuri suvita respectiva, apoi tragi in sus-jos de cateva ori [pentru a fi sigura ca s-a aplicat corect pe tot firul de par, repeti procedura]

This is it. BAFTA

| buburuza12 a răspuns:

Albastrul de metil se aplica cel mai usor cu un aplicator de vopsea. daca nu ai, poti folosi un betisor de ureche pentru radacina, iar pe lungimea parului vata/discheta demachianta inmuiata in albastru de metil. cel mai bine este sa pui albastru de metil intr-un pahar ca sa nu faci foarte mare mizerie, iar dupa ce te faci usuci suvita cu feoneul sau speli suvita (dar se va face verde, daca ai suvita blonda). sper sa te ajute informatiile mele! succes.