| YoshikoKumiko a întrebat:

Cum imi pot decolora parul fara sa-l ard? Vreau sa-mi fac varfurile blonde cam cum are Antonia(dar stati linistiti,nu vreau sa-i "fur" stilul, doar am vrut sa va dau un ex. vizual :]]). Am incercat cu ulei de masline si zeama de lamaie dar nu a mers straight face. Merge cu pudra speciala? thinking FUNDAAA! ^^

Răspuns Câştigător
| ChristtineA a răspuns:

Se face un fel de " tratament" cu zeama de lamaie. iti imbibi parul cat vrei sa fie decolorat in zeama de lamaie, si dormi noaptea cu ea in cap, timp de 2 saptamani si o sa se vada diferenta. happy Si daca il decolorezi cu pudra, o sa ti se arda foarte rau! Varfurile o sa se despice si o sa se rupa repede parul.

1 răspuns:
| bluuee a răspuns:

Du-te la magazin si ia-ţi nişte decolorant pudră, uleiul n-are nicio treabă iar cu lămâie poate, zic poate, ţi-l mai deschide puţin, da' nu-ţi iese ce vrei tu in niciun caz.