| ClauKidd a întrebat:

Cum imi pot face unghiile sa creasca mai repede si sa mi se intareasca? vreau sa imi cresca, dar sa nu mi se rupa imediat.Astept raspuns. DAU FUNDITA!:

Răspuns Câştigător
| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti Lotiunea pentru tratarea unghiilor din gama Farmec (http://farmec.ro/......r-192.html UTILIZARE
Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Ar fi foarte bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apă călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apă sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeama de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine.

| alealexuta a răspuns:

Pacat ca i-ai dat eu funda eu aveam alceva... Uleiul de ricin este un lichid galbui care este extras din semintele de ricin. Are proprietati antiinflamatorii si este antioxidant. A fost folosit de secole in scopuri terapeutice. Se considera ca cele mai multe dintre beneficiile uleiului de ricin provin ca urmare a concentratiei sale de acizi grasi nesaturati. Desi are un gust puternic si destul de neplacut, acest ulei este folosit in compozitia produselor cosmetice, a sapunurilor, textilelor, medicamentelor, uleiurilor de masaj si a altor produse de uz frecvent.Sa folosesti in fiecare seara fiecare dimineata te va ajuta ft mult.