| biuuu a întrebat:

Cum mi-as putea prinde parul in afara de coada?

5 răspunsuri:
| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai ai putea coc. Sau iti prinzi parul sus in crestet coc e super asa. laughing
Altele : doua codite, cu clama, o coada impletita [ nu e ca si cum ai avea coada normala laughing] sper ca te inspiri si de aici. papa pup.

| ROX_5276 a răspuns:

Ti-ai putea face un coc lejer,sau impletit, sau mai este ceva agrafa in forma de "banana"prinde foarte bine parul, sau pur si simplu iti iei mai multe agrafe pentru coc si ti-l prinz "ala-n dala"si o sa arate foarte binewinkingsi eu am incercat si chiar imi placewinking

| Alexandra_5902 a răspuns:

Pai stii, coada are mai multe variante si tu probabil te-ai plictisit doar de una. Avem coada de cal prinsa in spate sus, coada prinsa la ceafa, poti alege cu carare sau dat pe spate. Daca e cu carare atunci te poti juca in diferite feluri. Poate sa fie pe mijloc sau in parti, dreapta sau in zigzag. Poti sa-ti lasi bretonul liber daca ai sau sa ti-l prinzi cu o agrafa (ori intr-o parte, ori sa-l ridici pe mijloc si sa ti-l prinzi cu agrafa in varful capului, poate usor tapat). Coada o mai poti face intr-o parte, sus, stransa. Sau jos mai lejera. Daca e lejera si ai parul lung vine frumos sa o si impletesti. Lasi cateva fire mai razlete, nu o face perfect. Pune o floricica si vei fi foarte simpatica. In afara de cozi poti sa-l prinzi in cocuri, cocuri care si ele sunt diverse. Cauta pe google imagini si o sa gasesti o gramada de variatii.
Daca nu vrei nici coc nici coada, poti folosi bentite sau bandane cu care poti sa si-l prinzi oarecum la ceafa, depinde acum si de model. Un amestec intre esarfa si coada impletita foarte fain ar fi asta: http://img121.imageshack.us/img121/3883/reclamahermes.jpg
Ma rog. Sunt multe multe multe.

| lavinia92 a răspuns:

Pai ai putea sa-ti prinzi parul in coc, dar nu la fel ca toate celelalte poti sa faci asa: -iei un puf,
-iti faci o coada,
-iei 3 clame
-iti faci o coada
-prinzi coada cu cele 3 clame,
- si apoi iti faci cocul si o sa ramana o coada super draguta la spate in forma de V. Sper sati foloseasca! Papa