| Frumystefy a întrebat:

Cum pot a fac sa imi creasca parul mai repede? Vreau sa imi schimb forma parului si e cam scurt...

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Uleiul de ricin are opinii bune dar uleiul din cocos se scrie ca ar fi noua metoda mai eficienta pentru problemele caderii parului happy

| Marianneftw a răspuns:

Buna. Fa-ti masti cu ulei de ricin, ulei de masline si galbenus de ou de doua ori pe saptamana. Insista la radacini, acopera parul cu o punga si un prosop si stai cu masca cel putin 2 ore. Ideal ar fi sa stai peste 4 ore sau chiar toata noaptea, daca poti sa dormi cu prosopul in cap. Apoi speli parul foarte bine.

O metoda ciudata dar care merge este ca inainte sa pui punga in cap, sa stai cu capul aplecat 4 minute. Ar trebui in fiecare zi timp de o saptamana pe luna. Sangele iti vine in cap si parul iti creste mai repede. Daca nu vrei sa iti faci masca in fiecare zi timp de o saptamana, ca sa nu trebuiasca sa speli parul asa mult, stai cu capul in jos si fara ulei.

Poti sa mai folosesti samponul pentru cresterea parului de la Favisan, chiar functioneaza.

Taie varfurile cand e luna in crestere, la mine merge.