| ejaxz a întrebat:

Cum pot obtine un bronz frumos, sanatos si de durata? As dori o metoda naturala, fara creme si lotiuni de plaja.Am auzit ca uleiul de masline ajuta mult...

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stiu eu o metoda. Poate o sa ti se para ciudata dar mergewinkingCum ajungi pe plaja, date pe tot corpul cu bere.Stiu ca miroase urat dar are efecte bune.Vei capata un bronj frumos, fara sa te cojesti si va rezista mai multhappy
Cand ajungi acasa faci o baie si asa o sa dispara acel miroswinking

| Marii a răspuns:

Mumoasa daca ma dau cu bere se aduna barbatii sa ma linga ca mustele la pepene laughing
Foloseste creme pentru protectie cu un grad potrivit pielii tale.

| Farcas a răspuns:

Asa e! Uleiul de masline e foarte bun, te inegreste daca nu ai pielea alba-alba. Daca nu esti bronzata, te vei inrosi oricum. Dar ai grija, nu are protectie deloc, asa ca mai bine te expui la soare intre orele 8-11 dimineata, si dupa masa de la ora 16-19.

| Anto97 a răspuns:

Este adevarat ca uleiul de masline ajuta si chiar iti recomand sa il folosesti inainte si dupa plaja...sau oricand...bronzul de apa este sanatos(dupa parerea mea) apa atrage soarele dar nu te vei arde pentru ca esti in apa si ai pielea hidrata si umeda si nu te vei arde... iar daca nu te arzi, automat nu o sa fii rosie si nu o sa te cojestiwinking cel putin eu stau foarte mult in apa(imi place mult apa mai ales pe caldura; sunt rac happy ) si mereu am avut un bronz frumos

| just4fun_8801 a răspuns:

Stand la soare, si stropeste-te cu putina apa cand stai la soare.

| want2bMajestic a răspuns:

Bingo... ti-ai rasp singura la intrebare... da, uleiul de masline si apa sarata t ajuta sa t bronzezi frum

| madie a răspuns:

Eu personal am auzit si am indraznit sa incerc uleiul de catina pentru accentuarea bronzului in combinatie cu ulei de masline sau ulei de bebe chiarhappy. Pe langa faptul ca hidrateaza, accentueaza si da si luminozitate pielii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bronzul de piscina e cel mai bun... din cauza clorului, care iti "sterge"acel rosu aprins.(piscina in aer liber)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un bronz sănătos și de durată nu poate fii decât cu ajutorul cremelor solare de protecție uv. La ora actuală nu te mai poți expune în bătăile soarelui fără așa ceva.
Mare grijă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca uleiul de morcov, este natural si ofera un bronz de exceptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa folosesti si unt de cacao... e foarte bun

| silvia_4183 a răspuns:

Cea mai buna solutie...mergi la munte sa te bronzezi.este un bronz si frumos si sanatos

| aleea a răspuns:

PT aceasta problema exista cea mai buna solutie care a functionat ka multa lume produsele naturiste pe baza de miere si ceara de albine,pt mai multe detalii intra pe id alexandra_ebg si o sa vb

| eva22 a răspuns:

Da, uleiul de masline-pentru corp, iar pentru fata-uleiul de catina