| blueberryandcupcakes a întrebat:

Cum pot sa aflu ce marime port la pantaloni? Unde ma masor si dupa masuratoare,de unde reiese ce marime am( ma refer la marimi de genu 28, 30 nu la L, XL si asa mai departe). Vreau sa imi cumpar niste pantaloni de pe internet si nu stiu ce masura sa aleg.Va rog sa raspundeti daca stiti cu siguranta.Dau funda.big grin

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Eu,de exemplu, am 1.68 m şi 50 de kilograme şi port mărimea 36-38.Deci dacă eşti mai slabă un 36 ţi-ar veni bine, dacă eşti mai plinuţă 40-42.

| AleWhatever a răspuns:

Daca o sa comanzi de pe internet ar trebui sa ai un ghid pentru masurare...