| Nicolelenaa a întrebat:

Cum pot sa imi intind parul fara a folosi placa?

dau funda

astept raspunsuri cat mai rapide puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DeEeA_2049 a răspuns:

Salutari happy
Uite cum procedez eu:
Imi cumpar sampon de la Nivea (Straight and Easy) + blasam(aceeasi marca)
Ma spal bine, clatesc din abundenta.
Cand ma usuc, iau peria(trebuie perie rotunda), si iau cate o suvita(dar mai groasa ca altfel dureaza 10 ani laughing ) si in timp ce dau cu peria prin el dau cu feohnul.(practic il intind cu peria).
Altfel nu stiu, am auzit si niste chestii gen daca te dai cu otet (bine, amestecat cu apa, adica diluat) cand te speli pe cap, il clatesti si parul ramane drept si lucios...asa am auzit nu am incercat dar cred ca o sa incerc.
Ce mai poti face e sa caut produse de indreptat.geluri,creme,etc.
(iti recomand gama Garnier sau Gliss)
Succeswinking

4 răspunsuri:
| Someonelikeyou a răspuns:

Dupa ce iti faci baie. ia-ti uscatorul de par apoi o perie rotunda.Iei cate o suvita mai maricica de par pe peria aceea.si apoi o usuci cu uscatorul, dar ai grija.sa nu tragi cam prea tare de par.laughing...ca apoi sa nu ramai fara.:*

| Octaviana_9832 a răspuns:

Cu peria si feonul thinking
Asa am auzit de la o colega cu parul ondulat ca si-l mai indrepta. :d

| Raluu01 a răspuns:

Sa nu cumva sa incerci cu feonu!
Crede-ma am incercat asta si mi s-au ars toate varfurile. A trebuit sa ma tund scurt.Si m-am facut doar de vreo 4 ori. Sa nu cumva sa incerci cu feonu din abundenta pentru ca o sa regreti, mai alea daca ai parul fragil.

| andra97 a răspuns:

Cu parul si feonul
Eu folosesc mai des metoda asta
si mergebig grin