| DarkNight123 a întrebat:

Cum pot sa scap de acnee pana luni. e prima zi de liceu nu am o acnee grava 2-3 cosuri si cateva puncte negre si rosii

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

De cosuri nu scapi asa usor, stoarcele apoi dai cu zineryt (este un produs bun pentru cosuri, le usuca) in cazul cosurilor negre scoatele. Inainte de a face asta stergete pe fata si pe maini cu putin spirt

| Cipri99 a răspuns:

Pai le storci apoi te dai cu spirt mai bine dar nu cu spray sau nustu ce mai bine spirt arde infectia si nu raman semne chiar daca doare dai ca doar esti barbat si dimineata te speli pe fata cu afata clatesti (eu ma spal cu apa rece si ma trezesc imediat) apoi te dai cu un sapaun pe fata de care vrei cam asa fac eu punctele la fel sau cu un dala de pix fara dala inauntru si cu cosurile la fel ii ceva mai traditional doar capatu rodunt fara de aia inauntru mina sau cum o fi