| Anca459 a întrebat:

Cum pot sa slăbesc 5 kg intr-o luna? Fără să le mai pun la loc. Vreau sa slăbesc 10 kg in 2 luni.

7 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Eu am spabit 2 intr-o saptamana, mananca mai des dar mai putin, cam 5-6 mese pe zi insa nu o shaworma la masa daca intelegi ce vreau sa spun

| Roxxxxi a răspuns:

Salut.
Mult sport, abdomene, cate poti in fiecare zi.
Alearga.
Mancare echilibrata, nu dulciuri nu prajeli, nu fast food.
Danseaza prin casa daca te plictisesti, fa exercitii, efort fizic.Succes

| ArthurKn a răspuns:

Degeaba vrei daca nu faci nimic.
Misca-ti fundul din casa si du-te la sala.
Nu te mai lua dupa prostiile alea "sa elimini complet dulciurile din alimentatie". Ai nevoie din substantele ce se gasesc in dulciuri, dar nu in cantitate foarte mare.
Mananca tot ce vrei tu, dar nu in cantitate mare.
Ar trebuii sa elimini painea din alimentatie \ sa nu mai bei sucuri cu acid \sa nu bei alcool \sa bei cat mai multa apa si sa faci efort.

| ElementX a răspuns:

Simpluhappy Elimina painea din meniu, dulciurile si mancarea de tip fast food. Evantual alege o zi din saptamana, de ex duminica, in care poti manca ceva interzis. Niciodata sa nu mananci dupa ora 6 seara si intr-o zi din saptamana sa nu mananci dupa 5 seara. Fa plimbari cu bicicleta sau alearga, daca nu poti face exercitii acasa sau plimbari prin parc. Incearca sa elimini produsele de patiserie, carnea rosie, prajelile si dulciurile din alimentatie. A... si daca poti mananca 5 fructe si legume de culori diferite intr-o zihappy bafta!

| Vander a răspuns:

Bună, uite aici nişte sfaturi care ajută la slăbit:În primul rând trebuie să faci foarte mult sport. Eu îţi recomand să alergi, nu trebuie mult, în jur de 30 de minute în fiecare dimineață. Trebuie să eviţi toate elementele nesănătoase cum ar fi: FastFood, CocaCola şi alte sucuri carbogazoase, dulciurile din comerţ(cele de casă sunt chiar recomandate), şi trebuie să bei multă apă. Şi dacă chiar simţi nevoia să bei ceva poți bea Nestea, este foarte bun şi nu îngraşă. Mănâncă de multe ori pe zi şi mese mici. Dar cel mai important este să nu sari peste micul-dejun luat la ora 7-8 dimineaţa deoarece este cea mai importantă masă a zilei. Uite aici şi niște link-uri care sper eu te vor ajuta:
http://www.dietetik.ro/info/calculator

http://www.121.ro/fitness-si-dieta/slabeste-prin-alergat-5450

http://www.ele.ro/......mezi-33852

Baftă la slăbit:)

| Vander a răspuns:

Şi foarte important este să nu mănânci niciodată după ora 18:00.

| BrscEln12 a răspuns:

De dimineata cel mai sigur cand te ridici din pat faci cateva abdomene si genoflexiuni.ori ce exercitiu vrei. Iei un mic de jun usor. Cel mai preferabil dimineata sa bei un ceai cu putina lamaie..si putin foarte putin zahar. Si o banana. La ora 12 te poti duce sa alergi 30 de minute, ar fi perfect. Cand ajungi acasa poti manca tot ceva usor. Si dupa un fruct sau leguma. Asta sa nu uiti. Si nu trebuie sa te fortezi mancand. Seara sa nu mananci dupa 6, daca ai mancat.ia-ti adio laughing evita painea..si nu uita. dupa fiecare masa cate un fruct. Si seara te poti duce sa mai alergi si multa apa sa bei. :*