| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane?

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Infuzie de ceai de albastrele, tamponezi usor ochii, apoi aplici rondele de castravete.

| ancalazar a răspuns:

Ei...pe astea le-am cam vazut ...Foloseste zilnic produse pentru ingrijire ochilor. Mai intati trebuie sa faci distinctie intre cremele impotriva cearcanelor, a ridurilor sau a pungilor de sub ochi. In primul caz, vei obtine o actiune de drenare si de stimulare a microcirculatiei. In al doilea, cremele te ajuta sa previi, sa atenuezi sau sa tratezi ridurile de la coltul ochilor. Pentru a diminua cearcanele trebuie sa apelezi atat la cremele de contur cat si la anticearcane. Este bine sa stii ca cele mai utile sunt produsele aplicatea seara doarece noaptea pielea se innoieste iar activitatea celulara este mai intensa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplica seara inainte de culcare, cate o felie de cartof crud pe fiecare ochi!happy

Functioneaza!
Bafta!
Pussy!:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca multi spun si zic : incearca nu stiu ce laughing
Dormi o saptamana mai mult de 8 ore
Daca cearcanele nu dispar e cazul sa apelezi la dermatolog [mai ales daca le ai de mult timp ]
xoxo
by zui