| ecristinamc a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Stiu.am 13-14 ani e o varsta normala dar totusi vreau un remediu naturist sa pot scapa de ele.Am incercat cu multe creme dar dispar doar de moment.Va sunt recunoascatoare daca ma ajutati si va dau si cea mai mareeee

Răspuns Câştigător
| senorita.ro a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la farmacie, si sa ceri argila pentru masca. Iti va da un "plic" cu care vei merge acasa, si-ti vei prepara o masca de argila! Aceasta masca este cunoscuta ca fiind foarte benefica in lupta cu cosurile! Pentru alte intrebari care poate ti le pui in gand, poti incerca sa gasestiraspunsul pe www.Senorita.ro

8 răspunsuri:
| sweet_girl_carmen a răspuns:

Eu te sfatuoiesc sa mergi la dermatolog... este o pers atestata sa-ti dea ceva care sa te ajute cu adevarat. daca esti din bucuresti iti pot recomanda eu o doctorita dermatoloaga f buna. te pup!

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Zynerit e cel mai bun!

| Andreea_7493 a răspuns:

Zineryt, este chiar foarte bun tongue

| ecristinamc explică:

Am incercat tratamentul cu argila. Te dai pe fata stai asa 15 minute si ti se intyareste, apoi te speli nu? Cea cu drojdia de bere pare destul de intersanta dar eu as vrea ceva sfaturi de genul nu mai manca grasimi sau etc nu neaparat ceva special pentru ele.

| ecristinamc explică:

Nu pre as vrea sa merg la dermatolog(pentru CARMEN). Sunt inca in crestere si inteleg ca ele vor disparea asa ca nu vreau sa fac un foc dintr-o scanteie.
@Just-me-pink:Sa stiti ca nu ma ajuta cu nimic raspunsurile de pe net. POt da si eu un search la gogle si gasesc. vreau raspunsuri originale nu asa. Sper sa ma ajute cinevawinking

| ecristinamc explică:

Deea vreau remediu naturistwinking
Mersi oricum

| ecristinamc explică:

Senorita pentru ca mi-e sa nu uit topicul asta iti dau tie fundita intrucat esti singura care a raspuns cu adevarat la intrebare
Data viitoare fiti rapizi
Daca cineva ma vrea sa raspunda si eu voi caonsidera rapunsul lui mai bun ca al senoritei promit ca la urmatoarea intrebare pusa de mine are fundita
Deci senorita felicitari
Ai o funndita de la mine

Te pup

| kUuKii a răspuns:

Unul dintre cele mai eficiente tratamente pentru acnee este cura cu drojdie de bere proaspata. De ce aveti nevoie? Mergeti pana la cel mai apropiat supermarket si cumparati 24 de pachetele de drojdie de bere proaspata, avand grija inainte sa nu expire pana la sfarsitul lunii.

Se ia in fiecare zi un pachetel de drojdie de bere si se imparte in trei bucati egale. Se ia o bucata pe stomacul gol dimineata, apoi a doua bucata inainte de masa de pranz si apoi a treia bucata inainte de cina.

Se continua tratamentul vreme de 6 zile zile (de luni pana sambata, inclusiv), iar apoi duminica se face pauza. De luni se reincepe. Se tine cura timp de 4 saptamani – 6 zile pe saptamana. Se face apoi o luna pauza si se reia cura.

Ceai anti-acneic din plante

Cel de-al doilea pas este sa dai o fuga pana la Plafar si sa cumperi ceai de papadie, echinaceea, radacina de brusture si coada soricelului. In fiecare zi fierbi o jumatate de litru de apa si faci o infuzie din o jumatate de lingurita de coada soricelului, un pliculet de echinaceea sau o jumatate de lingurita, o lingurita de radacina de brusture si o lingurita de papadie.

Se bea in trei transe infuzia obtinuta - cu pauze de cate o ora intre ele. Se tine cura timp de trei luni, apoi se face pauza pana anul urmator.

Tratament extern cu ceai de musetel

Un alt tratament foarte eficient este tratamentul extern cu ceai de musetel. Acesta consta in tamponarea fetei cu ceai de musetel de trei ori pe zi. Ceaiul de musetel are proprietati de curatare a fetei de sebum si impuritati, precum si proprietati cicatrizante.

Sper ca te am ajutatwinking
love struck