| blackfire a întrebat:

Cum pot slabi in mai putin de 5 zile? dau funda la cel mai rapidbig grin

Răspuns Câştigător
| BonneLess a răspuns:

Tinand o dieta care functioneaza : 1.50 kg in week-end :
Ziua 1 :
Mic dejun : o cafea, 150 g iaurt, 3 linguri musli
Gustare: 200 ml suc proaspat de grepfrut
Pranz: 150 g piept de pui fiert, 250 g sote de dovlecei [dovlecei fierti]
Cina: 200 g salata de rosii cu castraveti si 50 g de sunca de curcan

Ziua 2 :
Mic dejun : un ceai verde, 200 ml lapte, 3 linguri fulgi de ovaz
Gustare: 200 g cirese
Pranz: 200g cartofi la cuptor cu usturoi si 50g de sunca de curcan
Gustare: 1 iaurt obisnuit
Cina: 300ml supa de rosii, 1 ou fiert, 1 felie de pepene rosu

Ziua 3 :
Mic dejun: o cana de cafea
Gustare 200g caise
Pranz 300g salata din 50g ton in suc propriu, 250g fasole verde fiarta, 2 linguri ulei de masline
Gustare: 1 iaurt simplu
Cina: 150g pastrav la gratar, 200g sote de morcovi [ fierti]
Sper a te-am ajutat happy

7 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Sport! MUUULT SPORT! Si, de asemenea, o alimentatie foarte sanatoasa(de preferat sa contina multe fructe si legume)winking

| Americana a răspuns:

Simplu,nu mananci.

| Visionfree a răspuns:

Nu mai manca ca un porc. Cea mai buna dieta.

| mixx_4759 a răspuns:

Mananca de 6 ori pe zi, dar cate putin.

si bea muuulta apa happy (o cana la o ora)

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Salut! prietene nu manca foarte mult si incearca sa faci in fiecare seara 20 flotari 20 abdomene 30 genoflexiuni fara pauza intre ele fa asta de doua ori in fiecare seara si esti stas! asta sigur mere. funda?

| stefy_6374 a răspuns:

Am gasit o reteta pe care a incercat-o prietena mea si a mers:

Se face din: doi litri de apa, jumatate de litru de bors de putina, sapte lingurite de miere si zeama de la o lamaie. Amestecul se bea intr-o zi. Este obligatoriu sa mananci si un pumn de seminte de dovleac.

Se tine minimum 3 zile si se mai poate repeta dupa 2 luni.
In 5 zile se poate slabi vreo 3-4 kg.

| ronaldinho33 a răspuns:

Incearca sa numai mananci carne grasimi etc(seara un iaurt mare cu stafide si un ceai) alearga pe fiecare seara cate 15 km daca chiar vrei sa slabesti si incearca sa faci sport mult mersihappy