| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti avea parul intins fara sa te intinzi cu placa? si cum poti sa iti faci onduleuri?happyva rog raspundetihappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cu ajutorul unui uscător de păr și o perie dreaptă (nu rotundă) sau pieptăn mai mare.
Treci prin părul ud pieptănul ca și cum te-ai pieptăna și uscătorul îl ții la o distanță de 10-15 cm în direcția pieptănului. Și așa îl îndrepți prin pieptănat.
Pentru a avea părul ondulat aplici o spumă pentru păr, îl pui pe bigudiuri preț de cîteva ore, apoi îl desfaci și un pic de fixativ pentru o mai bună fixare. Gata onduleurile.
Mult succes la coafat.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Draga mea intraba un stilist

| astrolutza a răspuns:

Buna! Ti-l poti intinde cu foehnul si cu o perie speciala...se gaseste prin magazine de specialitate...desi nu obtii chiar acelasi rezultat ca la placa, iar onduleuri, daca nu vrei cu ondulator, atunci cu bigudiuri... exista de mai multe feluri...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga si eu am parul cret si folosesc o crema speciala pentru al indrepta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti inpletesti parul dormi cu el asa doua zile in atreia te desfaci si ai sa vezi ce iti iese ascultatima am incercat si mia iesit foarte tare parul incercati acum stiu ca sunt coafeza foarte buna eu plec saptamana dupa saptamana in alte orase in fiecare oras si tara am catun salon care lucrez doar eu si atat ascultatima si faceti ce am spus eu mai sus papaaaaaaaaaa *:*:*:*:*:*:*:*:*:*:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il intinzi cu o perie si un feon, onduleurile cu un ondulator, duraza maxim 15 min.