| loveisforfree_7150 a întrebat:

Cum sa am parul cret natural?

Răspuns Câştigător
| Deea a răspuns:

Pfff cam greu. daca nu ai unul din parinti cu parul cret nu prea ai sanse. dar fa ca mine: in fiecare seara imi pun parul pe bigudiuri si nu le zic la fetele din clasa. Parul sta bine si nici nu il ard sa il fac cu placa sau altele. Eu il pun inainte sa ma culc si dimineata toata sunt creata, plus ca sunt ieftine bigudiurile si nimeni in afara de parinti nu te vede in casa. happy

11 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa ai parul cret. Natural nu ti-l poti face pentru ca te nasti cu asa ceva, nu ai cum sa modifici asta pe parcursul vietii tale.
Natural = de la mama natura, nu modificat de tine sau altii.

| T30D0RA a răspuns:

Fa-ti-l permanent!

| Th3eo a răspuns:

Poti sa iti faci parul permanent, sa ti-l pui pe bigudiuri si sa ti-l ondulezi cu ondulatorul.

Sper ca te-am ajutatbig grin

Pa, pa:X

| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, daca nu te-ai nascut cu parul cret, n-ai cum sa-l faci sa fie cret natural. tocmai de-asta se numeste "par cret natural". ca asa esti tu "programata genetic" de la parintii tai sa ai parul. singura ta solutie e sa il ondulezi folosind bigudiuri sau sa-ti faci un permanent la un salon de coafura.
dar n-ai cum sa ti-l faci "cret natural" daca tu te-ai nascut cu parul drept. "naturalul" nu se face, trebuie sa te nasti cu el. eu de exemplu am parul cret natural dar mi-ar placea sa-l am drept. nah, fiecare vrea ce n-are.

| asdfghjklș a răspuns:

Nu poti sa il ai cret natural decat daca te-ai nascut cu el cret

| Pinkyyy;x a răspuns:

Pai mie mi se increteste uneori de la ploaie si las sa ma ploua pe parlaughing dar eu oricum il am ondulat asa natural pai nstiu fa-ti moate.impletestel.

| ghetuvictorita a răspuns:

Baga degetul in priza la 220 dac nu merge incearca cu 380. succes

| verypanda a răspuns:

Pai pentru parul ondulat fa-ti o codita impletita si dupa mult timp desfa-o si o sa iti fie parul mai ondulat,
happy

| marian123 a răspuns:

Nu stiu

| alexutza_5803 a răspuns:

Incearca sa te duci la un salon, o pui pe aia de acolo sa te spele sa iti de-a cu spuma si sa ti-l faca cu difuzorul...
Nu va fi foarte cret dar niste bucle foarte frumoase iti vor iesi.
Eu am parul drept si l-am facut cu difuzorul si mi-au iesit foarte bine.
Sau mai poti incerca din placa, tot asa ies foarte misto buclele.:*:*
Sper ca ti-am fost de ajutor

| LoVe_4860 a răspuns:

Pai incearca sa til dai cu spuma si dupa cu putina apa... eu ma dau dar am parul cret...incearca sa vezi daca merge :*