| EasyToBeCrazy a întrebat:

Cum sa asortez un sacou negru? :-s [ sunt fata happy ] pls love struck

10 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Un sacou negru merge la orice culoare. Poti sa il porti atat la fusta cat si la pantaloni. Pantaloni pot fi de stofa sau chiar si blugi, depinde totusi de materialul din care este croit sacoul. Sub sacou poti sa iti iei o bluza mai eleganta, incheiata pana la gat sau poti sa il porti cu una simpla intr-o singura culoare (in genul helancilor). Avand in vedere ca sacoul in sine poti sa-l asortezi la orice culoare conteaza sa asortezi bine culorile intre ele (fusta si bluza). Este de preferat sa nu porti culori tari si diferite.

| 009 a răspuns:

Nu cred ca o sa te imbraci tu asa cu sacou, pantaloni calcati la dunga sau cu o fusta decenta:))

poti incerca sal combini cu un tricou cam asa
http://images9.okr.ro/......00_700.jpg
da mai decoltat un pic(n-am gasit poza :) )
cu o pereche de colanti
http://www.reducerionline.com/......00x300.jpg
http://images2.okr.ro/auctions/2010/03/17/244388582-4267136-700_700.jpg
si o pereche de botine
http://www.divahair.ro/......3_diva.jpg
http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_9289.jpg
de asemenea combinatia merge si cu o geaca de piele dar si cu o vesta mai masculina

| madalinutza a răspuns:

Buna
daca e buisness
ai putea sa-ti iei niste pantaloni de stofa negrii, cu niste balerini negri si o bluza alba
daca nu e buisness ar merge si cu o pereche de blugi, sau cu o fusta. dar fusta sa fie de culoare neagra si sa fie din stofa
sper ca te-am ajutatwinking

| Alexandru a răspuns:

Cu pantofi negri si pantaloni de stofa sau fusta neagra dar cu dimensiuni decente.Si daca iti place sa fii si eleganta poti purta si o cravata de culori inchise. Prin asta chiar ai atrage privirile, pentru ca asa ceva nu prea se mai vede in viata de zi cu zi, si cu atat mai putin la scoala.
Mult succes oricum, indiferent de ce vestimentatie vei adopta.

| Sweet00gum a răspuns:

La o pereche de blugi cu o bluza alba cred ca merge...

acum depinde si de sacou cat e de elegant

| KhloeAfterDark a răspuns:

1. Pentru scoala

Fusta neagra (lunga max. pana la genunghi)
Pantofi negri
Camasa alba
Accesorii colorate (o fundita roz sau rosu in par, o bentita colorata, cercei colorati, etc. NU multe deodata, ai arata ca un suport de accesorii)

2. Stil fun

Un tricou funny, colorat, expresiv
Niste jeansi dupa placul tau (daca sunt stil rupti, sa nu aiba chiar prea multe taieturi)
Accesorii Funky: cateva bratari colorate, un colier dragut cu pandantiv, poate o mica, clama cu fundita, curcubeu, stii tu

Sunt doua stiluri diferite, depinde de ce vrei tu

| Andra_3863 a răspuns:

Sacou negru? daca e stil Business...thinking

La o fusta de stofa.straight face sa nu fie d`aia gen SPORT de blug sau mai stiu eu cum.straight face NU! Dreapta sau conica...happy si daca nu stofa. un material asemanator...thinking

La un blug thinking da` sa nu fie prea iesit in evidentza thinking

Sau un pantalon de stofathinking eu stiu...thinking

Nu ne-ai descris sacou`...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. sper sa te ajut.depinde in care dintre cele 3 stiluri mentionate de mine te incadrezi. daca vrei sa fii mai clasica, cu o camasa alba simpla(sau ceva mai sofisticat la guler) sau o camasa gri.pantaloni negri, iar in privinta pantofiilor, negri sau gri, depinde ce camasa vei alege. daca vrei sa fii mai casual, il poti asorta cu o bluza care sa se potriveasca cu sacoul, sau chiar si cu o camasa dar mai funky,(de ex camasa in carouri, romburi, patrarele, ceva mai ciudat), niste jeansi skinny negri, gri sau albi(ar merge si jeansi rosii, daca ai avea un tricou rosu si niste pantofi negri ceva)sau il poti purta cu niste pantaloni skinny daca ai.sa fie pe corp.cu o pereche de conversi ar merge de minune.pentru mai multe.idul meu alexandrw_09. sper ca te-am ajutat. te pup