| Andrush98 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca unghiile(de la maini)mai repede si cum sa le mentin intr-o stare buna?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă fructe și legume cât mai proaspete fiind o sursă de vitamine și săruri, pe unghii curate poți aplica prin masaj ulei de ricin/ de măsline, seara înainte de culcare.
Folosește ojă/ lac de unghii de calitate care nu conțin formaldehidă (adică formol), soluție de curățat oja/ lacul de unghii fără acetonă (free), evită contactul cu detergenții, pilă pentru unghii casante.
Pa, pa.

| stlucian a răspuns:

Unghiile de la maini se intretin si in functie de posibilitati se pot face mai "tari" ca sa nu fie casante/exfoliante!
Unghiele reprezinta in mare parte concentratia de calciu din organism. Daca sunt moi sau fara o srtuctura sanatoasa ele se pot deteriora/rupe/roade/etc.

Daca vrei remedii cu ce ai prin casa si in plus pentru ca e o problema a domnisoarelor raspuns. si in plus poate gasim remediu.

PS Unghiile NU POT CRESTE decat asa cum le-a lasat natura(ADN-ul nostru), noi doar putem proteja ruperea/exfolierea lor
thumbs up

| euu2307 a răspuns:

Ulei de ricin si pentru rezistenta e bine sa le dai mereu cu lac ca sa le intareasca sa aplici gel

| MeganFox a răspuns:

Salut ca sa-ti creasca mai repede unghiile de la miini trebuie sa le tii in apa, dar ca sa le mentii intr-o stare mai bune ia o lamie, taio la jumatate si pune in jumatea ceea de lamiie unghiile.

| Mihai_Popescu_2000 a răspuns:

Le lasi sa creasca si le tai cand in mari