| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru cresterea si regenerarea parului(indiferent ca e vorba de parul de pe cap sau gene, sprancene). Poti sa iti masezi scalpul cu o combinatie de ulei de ricin cu ulei de masline de doua sau trei ori pe saptamana(uleiul se aplica la radacina parului). Lasi cateva ore uleiurile sa actioneaze(toata noaptea ar fi indicat, asta daca timpul iti permite dimineata sa te speli pe par) dupa care te speli cu sampon.

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

De obicei creste mai repede si mai frumos daca ii tai varfurile in fiecare luna.

| kh1ss a răspuns:

Ulei de ricin... iti creste mai repede si este mai des

assiris
| assiris a răspuns:

Care par?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il tai o data la o luna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il spal o da ta pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma spal 1 data p zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Til impletesti in ficare zi chiar si seara inainte de culcare stai cu el impletit toata noaptea.eu ma tuns mai scurt pana la umeri anul trecut si nu mi-a crescut decat foarte putin si mi l-am impletit in fiecare zi si mi-a crescut chiar si acum il am impletit.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunde`te cheala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taieti varfurile roase, nu il spala de mai mult de o data pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca sati tai varfurile!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Măştile preparate acasă şi aplicate pe părul uscat au şi ele efect benefic.
Amestecă într-un vas unul sau două gălbenuşuri de ou (în funcţie de lungimea părului),
o lingură de ulei de măsline sau ricin, zeamă de lămâie sau oţet de mere,
la care poţi adăuga o fiolă de vitamina A sau E. Aplică acest amestec pe părul uscat,
de preferinţă cu ajutorul unei pensule pentru vopsit.
Înfăşoară apoi părul într-un prosop cald şi lasă masca să acţioneze timp de minim o jumătate de oră.
Clăteşte-l cu apă călduţă (nu fierbinte), apoi limpezeşte-l.
Dacă ţi se pare necesar, spală-l după aceea cu şamponul pe care îl foloseşti de obicei.
Repetă procedeul o dată pe săptămână şi te poţi bucura de rezultate vizibile în maxim o lună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este adevarat ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului? daca da dati back pls...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da unde gasesc ulei de ricin si cam cat ar costa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fiu sincera nu stiu si eu as vrea sa stiu. A! si app nu mai faceti misto daca aveti chef de misto incercati pe voi nu mai mancati rahat degeaba pentru ca nu va crede nimeni nu e frumos sa faceti chestiile astea. nu stiu parerea mea e sa va taiati varfurile despicate si sa il spalati din 2 in doua zile si app nu folositi balsam daca aveti parul moale si se incurca repede pentru ca se ingrasa de zici ca nu te-ai spalat de luni de zile.

| alexthebest2000 a răspuns:

Mananca zgarci de la carne ca iti creste parul cand mananci zgarci ca asa mi s-a intamplat si mie.

| cristiana756 a răspuns:

Aww.urasc, la mine e aceiasi problema, inca mai grav, il am scurt, si in cade foarte mult,

| cristina_8298 a răspuns:

Cel mai bine iti iei revalid si iti dai cu el de 2 ori pe saptamana ca eu asa am facut si mi-a crescut pana la mijloc.Eu va urez succes.