| anonim_4396 a întrebat:

Cum să-mi învăț parul sa stea pe spate? Am parul de vreo 12cm.
Feonul e bun? Adică tb sa mai dau cu gel sau dacă mi-l usuc într-o parte stă asa?

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Depinde si de par. Eu am acum o tentativa sa il las lung si dupa ce ma spal pe par, il aranjez cat e ud si imi pun o caciula pe cap. Incearca sa faci asta si vezi cum iti sta, dar fa asta in week-end pentru ca daca stai cu caciula peste noapte exista sansa ca dimineata sa te trezesti cu un monstru in cap si nu ai vrea sa patesti asta inainte de scoala si fara timp sa te speli iar.

| filipcrobert a răspuns:

Nu înțeleg, ești băiat?
Forma părului se definește după cum e obișnuită, nu o poți "învăța" brusc, să stea pe o parte. Dacă spre exemplu îl ții o lungă perioadă de timp într-o anumită direcție, folosind gel, ori. habar nu am, o bentiță, atunci forma părului ți se va defini pe parcurs. Foehnul poate ajuta, încearcă să îl pieptăni în timp ce îl usuci, de fiecare dată după baie.

| Razvylol02 a răspuns:

Salut!
1.Il uzi
2.Il usuci cu feonu si cu pieptanul
3. il dai cu placa in sus
Daca faci asa o saptamana o sa stea.
Eu asa fac! happy