| ella2816 a întrebat:

Cum sa nu mai am tenul gras?crying :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru ten gras, îţi recomand mască cu argilă, amestecă argilă cu puţină apă, zeamă de lămâie şi castravete. Pasta obţinută se aplică pe faţă. Se lasă să acţioneze 15-20 minute după care se curaţă faţa. Argila este cunoscută datorită proprietăţilor ei antiseptice şi mineralizante, şi te va ajuta la curăţarea şi tonifierea feţei precum şi la închiderea porilor care sunt principala cauză a apariţiei punctelor negre.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Sanziana00 a răspuns:

Nu ai ce face. Acesta este tipul tau de ten. Insa poti incerca sa iti faci diferite masti cu produse naturale pe care sigur le ai in casa. Eu nu prea stiu multe, insa pe YouTube sunt o gramada de tutoriale de genul. Te pup :*.

| mirelu a răspuns:

Buna Ella, sunt faramcista si te pot ajuta, daca vrei. Exista produse cosmetice care au in interior niste mini buretei vegetali care absorb excesul de sebum. Daca vrei sa afli mai multe, spune-mi. Te pup