| enigmatica a întrebat:

Cum sa scap si eu de punctele negre? Am incercat cu multe si nu merge de nici un fel.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa am scapat: prepari un amestec din pasta de dinti si sare de bucatarie, cu care freci in zonele cu puncte negre, apoi o lasi cateva minute si clatesti bine cu apa calduta. Apoi, iei o bucata de tifon si iti stergi mai apasat cu ea zonele pe care in prealabil le-ai frecat cu amestecul de mai sus. Acest preparat are avantajul ca este si un dezinfectant foarte bun, iar asa nu risti ca punctele negre sa se transforme mai apoi in cosuri (sa se inflameze).Eu folosesc acest amestec o data pe saptamana, sau la 2 saptamani si am scapat de toate punctele negre.

| babyalexa a răspuns:

Pui o ligurita de malai in palma, si cateva picaturi de gel de curatare sau daca nu ai de apa.Masezi cateva minute fata umeda cu acest amestec si dupa clatesti bine cu apa rece. Daca faci acest lucru de 2 ori pe saptamana nu mai ai treaba cu punctele negre.

| Smerix a răspuns:

Rupe o bucatica de coaja de banana si pune acolo, lipind-o cu un reucoplast si dormi cu ea acolo.O sa-ti treaca! Bafta!

| akaleesh20 a răspuns:

Foloseste o crema scrubing pentru fata cu samburi de masline. spala-te cu apa calda si apoi freaca bine fata cu acea crema. gasesti la garnier sau avon si vei scapa de ei numaidecathappy

| LastNight1324235436 a răspuns:

Eu am folosit o crema de la Avon.Clear Skin

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Incearca sa le storci asa fac si eu si daca nu merge consulta un medic specialist