| eu123456789 a întrebat:

Cum sa slabesc repede fara sa ma ingras la loc?

Răspuns Câştigător
| DeeaEuu a răspuns:

Hey... eu una mananc lactate dietetice, fructe multe, legume, carne slaba, si beau multa multa apa. Eu mai merg si la inot sau merg cu bicicleta prin parc asta te ajuta sa dai calori si kilograme jos distrandute! happy
Ceea ce iti pot spune ca trebuie neaparat sa excluzi fainoasele si dulturile precum si sucul acidulat sau orice contine acid (ex: apa minerala ) deoarece ti-se largeste stomacul si iti va fi din ce in ce mai foame! De ex: dimineata poti manca doua oua fierte, o felie subtire de branza, cu cateva guri de iaurt dietetic, la pranz bei un pahar mare de apa plata si poti sa-ti faci o salata cu rosi, si ce legume iti mai plac tie, si seara la ora sase mamanci ceva consistent dar nu exagerat de exemplu pui la gratat doua sau trei bucatele, cu salata de varza si morcovi, este foarte bun eu am facut toate acestea si pot spune ca am slabit 10 kg intr-o luna! ti-o spun din propia experienta, iar in afara de tot ce ti-am spus trebuie sa ai o vointa mare si sa fi tare, si rabdatoare nu sa ti cura asta doua saptamani si sa vezi ca nu ai slabit si sa anulte, nu in nici un caz! Cura asta se tine in jur de 1-2 luni atunci vei vedea ca ai slabit si nu te vei ingrasa finca vei continua sa faci sport si sa manci cat de cat la fel iar daca vei manca ceva dulce o vei considera o masa! happy
sper sa te ajute! happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să învăț să mănânc și să-mi fac un program de exerciții fizice pentru a obține greutatea ideală, nu te întrebi?
Pa, pa.

| Bubutita a răspuns:

Pai normal ca daca slabesti nu o sa te ingrasi.
Mananca putin, dar des.
Astfel, nu vei avea senzatia aia de foamne, care e oribila.
Renunta paine.
Incearca doar painea integrala, in cantitati foarte putine.
Fa abdomene la 2 ore dupa masa sau cu 2 ore inaintea mesei principale.
Bea multa apa dimineata, pe stomacul gol.
Renunta la dulciuri.Cand vrei ceva dulce poti manca un baton fibrobar

https://www.google.ro/......ps?/search

Este destul de bun, avand in vedere ca este dietetic.:*Te pup si sper ca te-am ajutat

| vali1985 a răspuns:

Trebuie sa ti o dieta echilibrata.
Nu trebuie sa consumi prajeli, gratar, produse ce contin grasimi.
Incearca sa mananci fructe, legume.
O salata in fiecare seara este ok pentru a slabi si mai ales este digerata mai repede.
Incearca sa alergi zilnic sau cand vrei tu 30 minute si o sa slabesti.

| raduconstantin11 a răspuns:

Poti vedea aici http://deslabit.cabanova.com/slabeste.html

Sunt foarte bune, sper sa te ajute

| TudyCFR a răspuns:

Mananc la ore regulate 5-6 mese pe zi foarte putin la fiecare masa si sprot cat mai mult.

| RyoRay a răspuns:

Sportul e pe primul plan, inainte de a iesii afara, bea multa apa, apoi mergi la alergat vreo 25-30 minute, sau mergi pe jos 4-5 kilometri zilnic(cu apa la tine, ca atunci cand bei apa, ea iese prin corp cu caloriile care le ai in tine), poti merge si la sala de vreo 2-3 ori pe saptamana, mananca regulat, de 3 ori pe zi (dimineata, pranz si cina) daca vrei sa mananci ceva dulce, mananca ce are mai putine calorii ( fara chipsuri) daca vrei sa mananci intre mese mananca ceva usor, salata, etc. Sper ca te-am ajutat, asa a facut un prieten de-al meu si acum e perfectwinking. Daca iti mere da-mi si mie o funda happy

| iiiiiiiiiii a răspuns:

Nutritionist.Chiar te ajuta ca iti da fix reteta pe care o sufera corpul tau.

| Anonimm1234 a răspuns:

Fa mult sport! Majoritatea fotomodelelor mananca ce vor dar fac extrem de mult sport...La inceput, incearca sa tii regim..Acum depinde si de zona din care vrei sa slabesti. happy