| ElenaMaria1 a întrebat:

Cum scap de bubitele rosii de pe picioare care le fac dupa ce ma epilez cu epilatorul? Se vad foarte urat si vreau sa scap de ele cat mai repede. Ce sa fac? pls help.

Răspuns Câştigător
| kissbaby a răspuns:

Buna! Paie simplu. de fiecare data dupa ce te epilezi cu epilatorul da-te cu o crema de picioare, si o sa-ti treaca,, dar bubitele rosii care-ti apar e ceva normal, aparla toata lumea care se epileaza cu epilatorul. Fundaa?

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
E normal să îţi apară aceste bubiţe,datorită faptului că epilatorul smulge firele de păr din rădăcină. Nu prea ai ce să faci în astfel de situaţii,doar să aştepţi,pentru că îţi vor trece în câteva ore. Sau, încearcă o cremă cu aloe, te ajută mult.
Baftă!

| BlackBVB a răspuns:

Nu ai ce face decat sa te speli cu apa rece si sa te dai cu hidratant apoi astepti
nu iti va trece imediat dar v-a grabi procesul

| Mikaela a răspuns:

Bunaaa.Aceiasi problema o aveam si eu. Dupa ce te depilezi, aplica o crema hidratanta pe picioare (dupa ce o aplici o sa simti o furnicatura, semnificand efectul cremei).La mine functioneaza, sper sa functioneze si la tine!
Good luck!happy

| denisutza_4237 a răspuns:

1 date cu crema apoi lasa crema sa se bage in piele apoii nu te scarpina daca te usspura sau te mananca si apoi dupa 5 ore sunt gata daca nu merje nu sunt doctor