| InMinteaTa45 a întrebat:

Cum scap de punctele negre de pe fata acasa? Merita banii pe black mask?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca punctele sunt mari poti sa folosesti plasturi pentru extractia lor sau sa mergi la o cosmeticiana ca sa ti le extraga. Pentru tratarea si prevenirea lor foloseste acid salicilic, acesta iti curata porii in profunzime.
http://www.paulaschoice.ro/......-30ml.html
Aboneaza-te la newsletter pentru ca au zile cu transport gratis.

Cat despre black mask, nu functioneaza la toata lumea. Trebuie sa ai niste puncte negre destul de mari ca sa poata sa le extraga. Eu nu as investii intr-un produs care doar trateaza si nu-mi garanteaza eficienta pe toata suprafata. Daca ai si cateva puncte negre mici nu o sa-ti faca nimic, deci pe ce dai banii? :))

| Goddess23 a răspuns:

Cea mai simpla metoda este baia cu aburi. Pui apa fierbinte intr-un bol mare si cateva flori de musetel(gasesti la un magazin naturist si e ieftin) iei un prosop si iti apleci fata catre aburi si te acoperi cu prosopul. Dar ai grija la aburi daca sunt foarte fierbinti sa nu te arzi. Lasi sa actioneze pana se raceste apa. Apoi te stergi cu un prosop moale si clatesti cu apa rece. Repeti de 2-3 ori pe saptamana. Sau iti poti face o masca din miere si cafea si freci zonele cu probleme si vor disparea punctele negre. E mai bine decat sa dai banii pe black mask.

| Mariaioana200214 a răspuns:

Poti face si acasa asa-zisa masca neagra https://youtu.be/uTD67__6ivQ