| FanAnimeXdX a întrebat:

Cum se numesc ciorapii de tip dres pana la genunchi?
Si o a doua intrebare daca esti ce parere aveti despre baietii care poarta asa ceva?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Cred că te referi la ciorapii trei-sferturi. Dacă vrei să cauți pe net scrii pur și simplu "ciorapi 3/4". Dacă te referi la versiunea strict tip dres, cu capăt dantelat care urcă puțin peste genunchi, se numesc ciorapi cu jartieră.

Cât despre băieții care poartă așa ceva, eu n-am nicio problemă cu asta. Așa cum era populația scandalizată că femeile poartă pantaloni, așa o să fie și acum, când băieții încep să se machieze și să poarte îmbrăcăminte considerată feminină. Dar gura lumii n-o oprești niciodată, așa că trebuie să fii tu însuți fără să îți pese ce zic ceilalți.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă purtătorul nu e politician la un inerviu, atunci e dus cu pluta. Vezi aici

https://www.emag.ro/......DQS2XHBBM/

| PumpkinDoll a răspuns:

O parere normala cred? is niste ciorapi in pla mea pana la urma, n-au facut vreo crima.

| gheorghe699 a răspuns:

Ce parere sa ai? ..comentariile sunt de prisos, este plina lumea de nebuni, de dezaxati.

| oanananana a răspuns:

Ciorapii se numesc jambiere.cat despre parerea mea...nu pot spune ca sustin asta.

| AdorDresurile a răspuns:

Se numesc jartiere, si ador baietii care poarta dresuri