| scumpika01 a întrebat:

Cum se pot relaxa ochii obositi?

10 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @skumpika01! Dupa fiecare ora petrecuta in fata calculatorului, inchideti ochii pret de 30 de secunde si ganditi-va la ceva placut.
Rotiti ochii sau miscati-i de la coltul stang catre coltul drept. (http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/2534/ingrijirea-ochilor.html).
Eu una, mă spăl pe ochi cu apă rece- atunci când nu sunt machiată, de regulă dimineața și seara.
O zi cu zâmbet să ai!

| LifeFail a răspuns:

Încearcă să îţi pui nişte felii de castravete, care ajută pielea să redevină fermă şi să absoarbă fluidele. Mănâncă multe alimente bogate în vitamina C şi consumă cât mai multe lichide.
O altă metodă ar fi exerciţiile, ca de exemplu să ţii ochii închişi timp de cinci secunde şi să-i redeschizi brusc.
Baftă şi numai bine!

| baru a răspuns:

Sall. Te uiti in indepartare la o padure, sau la un munte. Seara musetel tampoane. Pa!

| mona a răspuns:

Stai cu ochii inchisi cateva minute, relaxeazate

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Cu somn. Incearca sa te relaxezi, sa inchizi ochii si sa dormi pentru cateva ore bune.Incearca sa dormi zilnic regulat atat noaptea, cat si la pranz cateva ore. Iti vei simtii ochii multi mai odihniti.
Bye!

| smile20000 a răspuns:

Iti pui o bucata de castravete pe fiecare ochii (dar sa fie rece)
si stai asa in jur de 15 minute

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

O siesta dupa masa sau macar stai putin cu ochii inchisi!big grin