| MidnightMemoriesMM a întrebat:

Cum se prepara exfoliantul cu zat de cafea? Si cum se aplica? E bun?
Pielea se exfoliaza inainte de epilare sau dupa?
Din ce altceva mai pot face exfoliant? (produse naturale). Ingrediente+mod de preparare.
Dau funda. :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prima data cand aud de exfoliant cu zat de cafea.
Se poate face exfoliant amestecand galbenusuri de oua ( numarul lor depinde de cantitatea pe care vrei sa o obtii) cu faina de porumb. Compozitia finala nu trebuie sa curga. O aplici pe piele si astepti sa se usuce, apoi o inlaturi cu apa. E foarte bun.

1 răspuns:
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Pai iti trebuie malai. Seara iti pui intr-un castronas malai si te freci pe fata.