| lauracostina a întrebat:

Cum va ingrijiti unghiile fetelor? Unghiile mele cand cresc se exfoliaza si se rup.Acum am incercat sa imi fac unghiile patrate in speranta ca vor rezista mai mult.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexutza_6507 a răspuns:

Si eu patesc la fel.Foloseste un intaritor special de unghii cu ulei de cocos sau masline. Cele de la avon sunt bune.De asemenea manaca fructe, legume, peste fiindca intaresc unghiile. Poti lua si suplimente alimentare cu calciu si vitamina D

7 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Am noroc ca nu trebuie sa le ingrijesc prea multhappyNu iti mai lasa unghiile sa creasca.lasa-le scurte si fa-le cu un lac transparent. mie mi se par foarte ingrijite unghiile care arata asahappy si nici nu iti ocupa mult timp.

| Diva a răspuns:

Nu le ingrijesc le rod sunt tare bune...

| kathessa a răspuns:

MagneB6 si tine-le in putin ulei cald de masline in fiecare seara inainte de culcare.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Acum ca incepe scoala o sa le las mai micute!; X

| den a răspuns:

Le tii in ulei de masline cald cate 10 minute in fiecare seara...macar o saptamana.

| BuBuLyNa a răspuns:

Bea mai mult lapte si u ti le mai face cu nici un fel de oja pentru cateva luni bune.la mine a mers

| bebe_7919 a răspuns:

Eu am folosit urmatoarea metoda si la mine a avut efect.si eu pateam la fel ca tine.

curata 5 catei de usturoi, ii tai la jumate incat sa faci 10 bucati... apoi aplici cate o bucata de usturoi pe varful unghiei si stai cu ele asa vreo 15-30 min in fiecare seara timp de o saptamana la final o sa ai unghiile tari si nici nu o sa se exfolieze.este foarte buna metoda.