| Xulescu006 a întrebat:

Daca am parul gras si il vopsesc o sa devina mai uscat?

5 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nu

| Cristinaaa57 a răspuns:

O sa se despice la varfuri, probabil o sa ai varfurile uscate si la radacina sa fie gras

| ale153 a răspuns:

Daca folosesti oxidant parul devine mai uscat si mai degradat, insa poti folosii tratamente naturale sau diferite produse de par. Cele da Foltene sunt foarte bune. happy

| Alina49335 a răspuns:

Daca te vopsesti asa cum trebuie,nu.

-Du-te la salon;
-Inainte sa te vopsesti tunde-te si aplica o masca pentru hidratare si reparare;
-Cere de la persoana care te-a vopsit niste sfaturi in legatura cu o firma de produse bune pentru parul tau (probleme de ingrasare, repararea firului de par);
-Fa-ti saptamanal cate o masca:

* de miere;
* pe baza de banane si iaurt;
* de cafea;

-foloseste ulei de shea, ulei de cocos si ulei de argan;

Te pup, ai grija ce nuanta alegi, sa nu fii nevoita sa te mai vopsesti o datahappy

| AndreeaAysel a răspuns:

Nu si daca folosesti un ulei si un balsam de par. Astfel il poti vopsi linistita. Iti recomand sa-ti faci masca de par din ulei de masline, ou si miere. happy e super bun