| Rose_2860 a întrebat:

Daca deschid un tub de vopsea acum si iau putin pentru a face proba pe o suvita, mai pot folosi acea vopsea maine? Adica mai e buna?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da o mai poti folosi! Este recomandabil sa luati cel putin un tub in plus de vopsea, fata de estimarea dv. pentru a nu va trezi ca ati vopsit trei sferturi din par si nu mai aveti vopsea. In cazul cand folositi doar o parte din tub, nu va temeti, aceasta vopsea o puteti folosi data urmatoare cand va vopsiti. Vopseaua JOICO are valabilitate 3 luni de la data deschiderii tubului, iar Veroxide 18 luni.

Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca il poti folosi si dupa cateva saptamani daca pui bine dopul la loc.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In mod normal da, si evident ca ii pui capacul dupa, dar ar trebui sa scrie pe tub sau pe hartiuta cu instructiuni.

| bb_7189 a răspuns:

Da. Mai de mult aveam vreo 3 suvite roscate si ma faceam cu un tubulet de 3 sau 4 ori chiar si era bun, culoarea se vedea super si nici nu am avut probleme cu scalpul sau cu parul.

| sofia_kiss a răspuns:

Da mai este buna, uite mama mea are parul ff scurt si un tub il foloseste de 2ori, acum mai depinde si de culoarea vopselei, aici ma refer la blond dar daca tu ai zis ca o vei folosi in ziua urmatoare, nu cred ca ar fi vreo problema...

| zamolczezingri31 a răspuns:

Nu mai este buna, pentru. ca se usuca daca nu ii pui dopul imediat si nu-l bagi la frigider.Cand deschizi un tub de vosea pentru par, trebuie sa-i folosesti continutul imediat ca sa aiba efect asupra parului, sau, dapa ce folosesti putin, prin gaurica facuta cu un ac in sigilu, ii pui capacul si bagi tubul in frigider ca sa ramana proaspata si sa o folosesti atunci cand doresti.