| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Daca fac genuflexiuni pot scapa si de grasimea de pe solduri? Funda.

2 răspunsuri:
| digital7shady a răspuns:

Nu, chiar deloc. Mai bine alergi.

| PaunEver a răspuns:

Sunt multe solutii de scapare a grasimii! Acesta este un lucru bun nu-i asa? Ei bine prin munca! Nu te infometa! Mai ales sa excluzi dulciurile, prajelile, sa mananci putin dar de mai multe ori pe zi! Daca nu te poti abtine, mananca dar in cantitati mici. Uite un trucȘ se zice ca daca mananci intr-o fARfurie mica, dorinta de a manc tot este mai mica. Asa sa faci si tu! Nu manca neaparat pana te saturi si nu manca fortat! Mananca multe fructe si legume! Excludem E-urile si putin din sare! Greu pana acum, nu? Ti-am zis, nu le excluzi de tot, mai putine. Fa sport! Iesi la plimbare cu prietenele, alearga oricand( in recreatie, afara, oriunde), mergi cu bibicleta, rolele sau sari coarda. Sau practica un sport. Bea multa apa! Neaparat! Se mai spune sa bei apa cu lamie neindulcita pentru a slabi! Nu stiu sigur... Cat despre genoflexiuni, te pot ajuta sa te mentii. Daca poti apela la sala sau la o bicicleta statica?( in caz ca nu poti iesii afara), incearca! Sau kangoo jumps! Fundita? Sa ma intrebi daca ai nedumeriri! Pa, pa!