| Gandacica a întrebat:

Daca folosesc ulei de ricin mi se mai arde parul cand il fac cu placa?

funda

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Lasa placa la o parte atat timp, cat folosesti uleiul de ricin.

Caderea parului sau alte afectiuni ale acestuia : pentru persoanele ce prezinta astfel de afectiuni uleiul de ricin reprezinta o alternativa la indemana tuturor. Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Tratamentul consta in masarea pielii capului si a parului cu ulei de ricin din abundenta seara, inainte de culcare, timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, dimineata se va spala parul.

| CurcubeulColorat a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin! Am renuntat la placa definitiv si pot sa-ti spun ca se cunosc rezultatele.Il folosesc in urmatorul mod:inainte cu 2-3 ore de a-mi face baie pe cap aplic uleiul de ricin la varfuri, la radacina si apoi dupa ce la-i aplicat trebuie sa ai agrija sa-l speli foarte bine pentru ca uleiul de ricin il intareste foarte trebuie si nu mai ai sanse sa bagi peria de par in el daca nu l-ai spalar bine. Eu am inceput sa folosesc uleiul de ricin dupa ce mi-am tuns parul ars, tocat si de aproape 2 ani folosesc si sampon, balsam si masca de par de la Gliss, produse de care sunt super multumita! Te pup!

| DamaAzu a răspuns:

Deci...Stai linistita numai sa il folosesti inainte sa te speli pe cap sau dupa...depinde cum preferi, eu una am folosit dar ai putea merge sa iti cumperi un fel de sprai care se da dupa ce folosesti placa(este pentru a-ti proteja parul si e mai sigur).
Nu e scump, Sper ca te´am ajutat

Fundabatting eyelashes

| norik a răspuns:

Daca folosesti placa des parul oricum se arde.Incearca sa o mai raresti cu placa si asa isi va face fectul si uleiul de ricin.Incearca sa ti-l faci numa de 2 ori pe saptamana sau chiar 1 data. Funda?