| loove.music a întrebat:

De cate ori va spalati parul pe saptamana si cu ce sampon? Eu ma spal cu head & shoulders si folosesc masca dove pe care o aplic doar la varfuri

Răspuns Câştigător
| ing. a răspuns:

Buna. Din cauza faptului ca aveam parul gras si pe alocuri cu matreata, am fost la farmacie, unde mi s-a recomandat samponul Nizoral. L-am folosit cam vreo 2 luni de zile, si parul meu a revenit la normal.
Acum imi spal parul de 2 ori pe saptamana cu head & shoulders si sunt foarte multumita! Inainte il spalam de vreo 4 ori, insa am aflat ca de ce il speli mai repede, de asta se ingrasa.happy

22 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu tin cont, dar stiu ca de foarte multe ori,,, ajung si la 6spalaritongue(Garnier Fructis), pe saptamanahappy...

| Marii a răspuns:

De 2 ori. Cu Elseve total 5 repair. happy

lolita
| lolita a răspuns:

De 3-4 ori pe saptamana.

| deea_1980 a răspuns:

De 2 ori. Herbal Essences pentru par ametitor de stralucitorlaughinginainte foloseam head & shoulders.

| Dianna_8523 a răspuns:

De 2 ori pe saptamana, o data mi se pare prea putin. Chiar daca mi se ingrasa parul, ma spal miercurea si duminica. Este cel mai bine. Ma spal cu un sampon care l-am cumparat de curand, Dove. Cateodata folosesc si masca Dove happy.

kratos
| kratos a răspuns:

3-Amway Satinique

| andreea7520 a răspuns:

De 3 ori pe saptamana cu acelasi sampon cu care te speli si tubatting eyelashes

| Jonsdottir a răspuns:

De 4 ori cu Elseve. Mi se ingrasa parul foarte repede...

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu ma spal 1 pe saptamana si folosesc sampon Elsev Loreal Paris. Pupici!

| Picsxie a răspuns:

De 2 ori pe saptamana cu Nivea Long Repair si folosesc masca Nivea crystallgloss

| catthshshshs a răspuns:

Il spal cu Palmolive acum si sunt destul de multumita de rezultate, chiar daca nu e asa de scump.Depinde mult si de par.Degeaba am folosit si Clear sau Head&Shoulders o perioada...Auzisem de undeva ca trebuie schimbat samponul o data la o luna, ca altfel parul se obisnuieste cu samponul respectiv si nu mai are asa bune rezultatewinking

| Oktavian a răspuns:

Eu de 2 ori cu samponul Dove

| creatza_6783 a răspuns:

Depinde... de 2 ori cel putin si folosesc produse de la avon si din cand in cand head & shoulders :d

| Psycho a răspuns:

Eu de obicei ma spal odata la 2 zile pe par.si...folosesc sunsilk. dar in ultima vreme am folosit tot felul de sampoane cumparate de mama.trebuie sa revin la sunsilk.si sa "ma mentin". ca nu cred ca e bine pentru par sa-l spal cu atatea feluri de sampon.
eu n-am folosit niciodata masca pentru par. m-am dat de cateva ori cu ulei de masline.se zice ca e bun.ca-ntareste firul de par si chestii de-alea.il face sa straluceasca.chestii de-astea thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2 sau de 3 ori. Eu folosesc Elseve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spal parul o data la 2 zile folosesc samponul Elseve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline e bun inainte sa te speli.il si descalceste si nu te mai tragi de cap sau sa-ti cada parul.eu am folosit si e bun. te dai inainte cul el cu degetele ca si cum te`ai pieptana si dupa te speli normal.de 2 ori pe saptamana e bine.prea des nu. popic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Eu ma spal de 2 ori pe saptamana cu head& shoulders si ca balsam granier aloe vera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data

| frumushyk2010 a răspuns:

Pe par ma spal o data la 2-3 zile si ma spal cu mai multe sampoane stiu ca nu e bine ma spal deocamdata cu samponul garnier cateodata cu wash&go

| mileystar1992 a răspuns:

Eu ma spap de 3 ori pe saptamana si ma spal cu CLEAR si jonson baby

| Florentina18Maria a răspuns:

De 2 ori pe saptamana este cel mai bine.Cu Elseve total repair, masca de par de la Gliss si spray contra parului degradat tot de la Gliss