| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile trebuie sa se epileze? de ce barbatii sunt imaginea demnitatii si corectitudinii, lasandu-si barba si crezand ca numai ei sunt naturalul si normalul in acel t shirt si pantaloni scurti. liberi sa arate morali si interesati numai de spirit si nu de carne pe cand femeile trebuie sa fie niste trupuri cu piele de opt ani, care sa nu imbatraneasca care sa nu aiba nici un aspect de maturizare de femeie care e pur si simplu.
nu-mi spuneti de,, estetic" fara sa explicati dincolo de frumos si urat pentru ca am un cult al uratului

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Cine a zis ca trebuie?
Si barbatii sunt capul haitei ancestrale, cam de acolo vine toata jalea.Dar totul tine de epoca pana la urma, de societate si de principiile care nu ne servesc la nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Zazu):

Scuze ca iti dau spam cu funde, ador fundele.
in tine se arunca cu florilaughing

| Zazu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma simt magulita! Eh, am si eu momentele mele de ratacire lumeasca, sa nu crezi tongue

45 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti fata sau baiat? Cred ca fata.Ai mult de munca la epilare, banuiesc. Femeia trebuie sa fie finuta.Cum s-ar uita un baiat(barbat)la una cu par cat pensula la subrat sau cu parul pe picioare de 2 cm?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

De ce trebuie sa fie femeia finuta? trebuie sa fie pentru ca ce?
da. pentru ca trebuie sa fie un celalalt pentru barbat.
dar de ce doar atat? de ce femeia trebuie sa fie doar un celalalt pentru barbat, un celalalt care sa il scoata din mizerie, pentru un barbat care nu stie daca el insusi a gresit sau femeia nu e capabila.
de ce femeia nu e numita in totalitate fiinta umana ci femeie? femeia omului.
pe cand ea merita sa fie integra, independenta de orice perceptie nesanatoasa asupra ei

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar.Esti parte feminina.Ai ceva impotriva barbatilor? Astept raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ai inteles ce ma oboseste
ma atrag dar ma intreb de ce nu e nimic sensibil in ei mai departe

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai avut vreo deceptie de la un baiat(barbat).Nu trebuie sa ii bagi pe toti in aceeasi oala.Sunt si insensibili, de acord.Dar pana la a generaliza sa stii ca este cale lunga.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Raspunde problemei mele si atat
sunt mai mult decat un deceptionat care generalizeaza

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cum ti-a mai raspuns cineva, moda cu epilatul tot de la femei a pornit.Cred ca te legi de un subiect la care nu vom ajunge la un consens.Nici noi doi dar nici tu cu majoritatea celor de pe aici.Este un fapt implinit si care nu poate fi schimbat de oricine.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Drepturi pentru neepilare o yeah!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ceva problemute(obsesii).Pa.

| darrio2007 a răspuns:

Te rog frumos. Fara de-astea.Eu nu te-am jignit.Ti-am spus adevarul. Vrei sa iti raportez comentariul? Vrei sa arati ca stii engleza?

| Kaℓi a răspuns:

Cum vine asta, "cult al uratului"?

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Devreme ce frumos inseamna supraesential, vad esenta in multe chestii
vai nu se pune @inger, grown, dorohoi

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. Asta o pot intelege, unele chestii sunt atat de urate incat devin frumoase in uratenia lor completa. Cum sunt picturile lui Goya, sau Jean-Paul Belmondo.

Cu dorohoiul nu inteleg.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

E mai usor de vazut o perspectiva a lumii cand e simplificata.
tine de subtilitati sa apreciezi si frumosul si comicul deopotriva
ah mi-e dor de goya
imi usurez replayurile

| ÎngerCretin a răspuns:

Pentru că păr.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai sa o luam altfel, cine a inceput moda aceasta? Tot niste femei, barbatilor le-a placut si uite asa a devenit o generalitate, nimeni nu te obliga sa te razi la fel cum nimeni nu te obliga sa ai pielea fina, asta depinde daca vrei tu sa faci sau nu, la intrebarea aceasta pot sa te intreb si eu : De ce atunci cand un barbat da intro femeie este considerat ceva grav si cand e invers, chiar daca femeia da tare si cu dorinta de a rani este considerat ca e bine ca barbatu sa suporte? Dar plata cinei dupa o seara la restaurant? Dar deschisul usi inaintea ei? Dar cand ii faci pe plac doar ca sa o vezi fericita? si lista continua... La mine la liceu am vazut multe fete care nu se rad si nu am nicio parere despre ele si nu sunt clasa a 9a sunt a 10a, este totusi o diferenta, altfel vedeam atuncea, altfel acuma. Dar la un eveniment exista anumite conduite si pentru femei si pentru barbati... Dar cam nasol daca ai ajuns deja la varsta la care sa te razi sa gandesti ca vai baieti sunt asa si asa, nu cumva asta e gandire de gradinita?

| anonim_4396 explică (pentru MineIsLikeABridge):

Traiesti cu conduita asta in minte la fel ca si cu sexualitatea
barbatii au dat in femei pentru ca ele erau luate ca evil, e o intreaga istorie care face sa incline la faptul ca ele sunt abuzate. faptul ca ele sunt tratate groaznic ca perceptie vreau sa spun, e evident pentru oricine. atunci cand se lovesc reciproc ajung la un echilibru.
dar eu nu gandesc ca ei sunt asa si asa, din contra. criticam conceptiile in care traiesc unii oameni fara sa isi fi ales.
sunt de partea care nu se rade. dar voi m-ati luat ca pe-o femeie

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te-am luat ca pe o femeie, in raspunsul meu nu cred ca am zis ca tu esti femeie, am vorbit in general, "Tot niste femei, barbatilor le-a placut si uite asa a devenit o generalitate, nimeni nu te obliga sa te razi la fel cum nimeni nu te obliga sa ai pielea fina, asta depinde daca vrei tu sa faci sau nu" aicea nu ma refeream la tine, in general numai ca sa fi zis "femeile" suna un pic sexist, intrebariile acele le puteam adresa oricui de pe strada.
Dar, dupa parerea mea in viata e ceva de genu http://www.funnyjunk.com/funny_pictures/4239559/chivalry+sexism
cam in orice situatie si nu lua numa femei vs barbati, ia si fratele mai mic vs fratele mai mare, alb vs negru etc...
Si cu faza cu epilarea, eu sunt un fan bodybuilding si consider ca toti oameni ar trebui sa se epileze pe piept, la sub brat si la zona pubiana si pe mana, daca au multa par, deci na... nu prea ai gasit omul care sa fie de acord cu parul fie pe barbati fie pe femei...

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca o femeie epilata atrage privire (nu numaidecat ar barbatilor ) decat o femeie care nu se epileza.Plus ca sunt meserii in care epilarea este obligatorie (modelele de exemplu)
In orice caz, fiecare face cum crede de cuvinta pentru a se simti bine,, in pielea lui''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E respectul pe care si-l acorda fiecare. Si asta cu epilatul citisem pe nu stiu ce blog ca a inceput odata cu hainele scurte, zicea cineva ca inainte femeile nu se epilau si tra la la. Nu stiu cat de aproape o fi de adevar asta dar chiar daca a fost initial o chestie din care se poate scoate bani mie nu-mi pasa. Femeile ar trebui sa se epileze pentru ca asa se simt ele bine, curate si sexy. Eu cel putin pentru asta o fac.

Si este adevarat ca se pune mai mult accent in privinta perfectiunii femeii dar nu trebuie sa se gandeasca nimeni ca e presata sa fie cat mai perfecta si tanara. Pana la urma o faci pentru ca te respecti si vrei sa arati cat mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci e in mentalitatea voastra. am sa ma indragostesc de prima persoana cu par pe picioare si ciorapi cu dunga.
nu vad legatura cu respectul. de ce sa stimezi o epilata in locul unei neepilate?
de cand s-a stabilit ce e curat si sexy ca deja e psihotic? te nasti fara conventia asta ba mai mult ar fi normal sa te iubesti cu instinctul tau natural, dar esti presat sa-ti tii pielea pentru ca asa spun ei, fii x fii y

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult ca sigur ca esti o femeie urata.
"de ce sa stimezi o epilata in locul unei neepilate?"
De ce sa stimezi o persoana care nu se stimeaza pe sine?

| anonim_4396 explică (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Am un fetish care nu trebuie sa te opreasca sa ai o impresie estetica libera
e ca si cum te-as intreba de ce sa nu pui sandalele cu sosetele negre.
In functie de ce dai stima? de vreme ce stima e innascuta la oricine? nefiind nevoie sa alergi dupa stima altora sacrificandu-ti ce-i al tau si impartindu-ti pielea in o mie de directii, acei altora care la randul lor sunt si ei ceilalti pentru societate si se sacrifica si ei.
e un erotism, acum eu judec dupa propriul meu gust ca e gresit, ca devine vulgar si imoral prin urmare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate x si y zic sa te vopsesti brunet :)). Daca tie nu-ti place nu o faci si punct.

Fiecare cum ii place.

Pentru ca eu vad respect in felul in care te prezinti in societate.
Mie imi zice lumea sa nu-mi mai spal parul zilnic pentru ca o sa chelesc dracu dar si daca mi-ar zice jumatate din planeta sa nu o fac o sa o fac in continuare pentru ca eu ma simt bine cu parul curat si sa fiu ingrijita.

Cat despre blana, orice fantezie are rezolvare http://metropotam.ro/......350929383/

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa presupunem ca si eu am un fetish in a insulta femei urate.Ce ma opreste sa ma exprim liber? Judec dupa ce consider si eu, la randul meu, ca e gresit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iubesti prea mult oamenii
acum serios, ceva superb
http://bellyhairandracingstripes.tumblr.com/post/41648388978

| anonim_4396 explică (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Am sugerat macar un punct de vedere estetic
daca din punct de vedere etic lucrurile ar fi stat asa
Many bulls compass me, Lord
Strong bulls of Baashah do beset me round.
They gape me with their mouths
as a ravening and a roaring lion.
But thou, O Lord, shall bring them down.
Thou shalt bring them down into the pit of destruction
greedy and deceitful men shall be exposed as vermin
And their days as iniquity.

| Peaches a răspuns:

Pentru ca femeia este o fiinta delicata si eleganta. Nu este prea dragut cand vezi pe strada o femeie cu blana pe picioare. Da, asa este ea in forma naturala, dar nici natura nu este perfecta si ar trebui sa ii dam o mana de ajutor, nu?
Sper ca asta ajuta! Have funwinking Fundita?

~Roxetta

| fearlessss a răspuns:

Pai...deoarece in general baietii sunt mai puternici, si deoarece trebuie ca lumea sa se completeze. fetele s-au indreptat spre frumusete.Nici eu nu prea inteleg tiate conceptiile astea.dar, uite care e faza.Nu te obliga nimeni sa te epilezi.Cei care vor rade de tine, vor rade de ei, ca sunt prosti si nu le pasa decat de aspect. Unele fete se epileaza si pentru ca le place sa arate asa.Eu sunt fata si da ma epilez, dar nu pentru baieti nu pentru altii.Sincer,e chiar amuzant uneori cand nu ai ce face.Pur si simplu de a lungul istoriei au aparut generalizari etc. Oricum, suntem o tara democratica de putin timp, mai e mult pana sa intelegem atat noi cat si restul ce inseamna libertatea.Lasa,in curand stiinta va avansa si nu va mai avea nimeni de nevoie nici de puterea baietilor pentru ca vor exista din ce in ce mai multe arme etc si nici de frumusete. Baietii cred ca fetele trebuie sa fie frumoase etc.Dar, pana la urma, chiar fetele au creat doctrina asta.De la niste **** care vroiau doar sa fie frumoase s a creat o noua doctrina.Dar, ce are daca te epilezi sincer? Sunt si baieti care o fac si fete care nu accepta baieti cu par.Eu nu ii suport pe aia cu barba si ii prefer pe aia epilati peste tot deoarece parerea mea este, atat pentru baieti cat si pentru fete asta

| fearlessss a răspuns (pentru fearlessss):

:Si baietii si fetele trebuie sa fie finuti in anumite momente:cu iubitu/iubita sau prietenii si Puternici Cu oamenii rai adica, sa ai putere dar si sensibilitate.Pentru ambele sexe e valabil.Ce conteaza baiat, fata? Ambii ai cap, maini, picioare, corp.Care e diferenta? Nici una.

| anonim_4396 explică (pentru fearlessss):

Esti frumoasa.Ideea asta de lume care trebuie sa se completeze, de androginie, de conventie. femeia e om si nu trebuie sa existe doar ideologic, cultural vorbindu-se de ceea ce e frumos sau literar sau stiintific sau lingvistic
istoria lor de carnuri si sange conteaza

| fearlessss a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, da, nu stiu ce am avut de am scris asta nici eu nu prea sunt cu asta dar m-am pierdut in idee.Dar uite o chestie:Nici baietii nu sunt naturali.Mai toti merg la sala sa faca muschi etc.Nu mai sunt nici ei naturali daca e sa o luan asa. Uite un vers:Vreau sa schimb societatea idioata, dar societatea refuza sa fie educata.Cam asta se intampla.Auzi,dar ce nu e natural in epilat? Daca ii iei unui pom frunzele urate, il denaturezi? Daca scoti ceva din natura, ea e tot naturala.Nu mai e completa, dar se completeaza mereu.Cat despre machiaj, nu te obliga chiar nimeni, cred ca si baietii apreciaza o fata fara machiaj, naturala.

| anonim_4396 explică (pentru fearlessss):

Gaseste-mi un pom cu frunze urate. dar oricat de cumplit ar suna, ambele sexe, nu suntem obiecte de apreciat

| fearlessss a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a aparut ca mi-ai scris ceva dar nu im ia arata ce.Mai trimite odata te rog, sau da-mi mesaj cu raspunsul. Daca n ai scris nic, scuze.

| fearlessss a răspuns (pentru anonim_4396):

Gata apare.Pai.Sa zicem ca e un camp plin de flori da? Una e ofilita, moarta. Daca o luam, denaturam peisajul? Si natura se curata, se aranjaza.Deci,daca si natura se modifica,e logic sa se intample acelasi lucru si cu noi. Uite care e faza, eu nu sunt impotriva conceptelor tale, dar vreau sa intelegi ca nu numai fetel fac asta.Da baietii nu trebuie sa se epileze, sa se macheze, dar au si ei altele.Ei trebuie sa faca muschi etc.Un baiat slab si vai de el nu se va integra niciodata in societate si si el se va simti exact ca tine.Si in plus
.de ce e nenatural epilatul? Ti-am zis,daca scoti ceva dintr-un intreg nu denaturezi ce a ramas,doar il infrumusetezi,sau uratesti,fiecare vede frumusetea cum vrea, e adevarat.Dar intr-o societate nedezvoltata idea majoritatii e cea declarata a fi,, Normala'' pentru ca nimeni nu cunoaste normalitatea, pentru ca Mass media ne impune anumite astepctw, pentru a manipula mai usor.

| anonim_4396 explică (pentru fearlessss):

Si mie la fel. totul e asa fad in lumea asta
am sa ma apuc de magie

| anonim_4396 explică (pentru fearlessss):

Ma revolt impotriva turnurii fearless
vointa generala ar trebui sa fie cu totul altceva decat aprecieri de genul sanatatii, epilarii, muzicii, hranei. ne ranim prin ele tot asa cum ne adunam ca niste vite.
ia o femeie oricum si dezbrac-o asa cum e in fata pietii. opera de arta

| maturgrizonat a răspuns:

Pentru ca exista afirmatiile:
ADAM a fost creat primul...
EVA a fost creata din coasta lui Adam.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru maturgrizonat):

Eu cred ca Adam s-a ras primul, iar femeia a invatat de la el.hee hee
Intoarcerea la origini: tot mai multi barbati au inceput sa se rada. Complet! Si mai au 3 fire la sprancene.

| maturgrizonat a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

E democratie!
Baza democraţiei s-a creat când Dumnezeu a făcut-o pe Eva şi i-a spus apoi lui Adam:
"Şi acum alege-ţi o nevastă".

| Limitless007 a răspuns:

Si baietii, daca vor sa fie ingrijiti trebuie sa se epileze thinking

| Dorohoi32 a răspuns:

Pentru ca fetelor nu le sta bine cu par ele trebuie sa fie rafinate, finute, frumoase... nu cred ca unui baiat ii sta bine epilat... laughing!

| grown15 a răspuns:

Femeile sunt femei