| pinkis a întrebat:

De ce la manichiura de fiecare data se incepe cu mana dreapta?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru că este mai practic, mai ușor.
Nu ai observat că, de câte ori trebuie să ne vopsim unghiile de la mâna dreaptă avem foarte multă grijă?
Probabil stângacii încep cu mâna stângă.
Baftă!

| BeatriceBiaa a răspuns:

Ca sa nu incepi cu dreapta tongue

| bambolina07 a răspuns:

Pentru ca mana dreapta este mai folosita si cu mai multe probleme decat mana stanga.se incepe de la mana dreapta pentru ca atunci cand ajungi la mana stanga, mana dreapta trebuie sa stea la inmuiat ceva mai mult decat cea stanga pentru a se inmuia bine cuticulele! la fel se aplica si in cazul unei persoane stangace

| madalinaox a răspuns:

Eu incep cu stanga