| anonim_4396 a întrebat:

De obicei ma spalam pe cap o data la 2 zile si aveam parul foarte curat fara nici un pic de matreata sau paduchi sau cine stie ce. Dar parintii si colegele mi-au spus ca fac baie prea des asa ca acum ma spal pe cap o data la 3 zile (exact cum mi s-a spus) si fac mereu matreata si ma mananca capul iar parintii spun ca nu ma spal eu bine si nu vor sa ma lase sa ma spal din nou o data la 2 zile.Eu as putea sa nu-i ascult dar nu am chef sa imi faca observatie la fiecare 10 minute ca ma spal prea des.Cum as putea sa-i conving sa ma lase sa fac baie cand vreau eu?

Răspuns Câştigător
| justde3a a răspuns:

Nu e bine sa te speli asa de des, pentru ca iti strici scalpul, spala.te de 2 ori pe saptamana. Pai clateste.te mai bine si ai grija cu ce smpon te speli. Eu ma spal cu un sampon de la firma Hofigal, e foarte bun. Si poti sa te clatesti cu musetel sau galbenele daca esti blonda, satena; daca esti bruneta cu frunze de nuc, sau nujtu ce ceai...
http://www.divahair.ro/......compozitie

3 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Se spune ca, cu cat speli parul mai des cu atat se ingrasa mai repede. La 3-4 zile e suficient. Cred ca e cazul sa schimbi samponul pentru ca parul se obisnuieste cu un anumit produs si in timp nu mai are acelasi efect. Pupic!

| ciprianb a răspuns:

Daca faci matreata asa de repede, inseamna ca samponul e de vina.

| Biia9015 a răspuns:

Normal este sa faci baie o data la 3 zile. stiu ca parul arata bine cand este curat dar in viitor nu va arata bine daca il speli asa de des. aceeasi problema am si eu dar mi-am dat seama ca este mai bine asa o. schimba samponul. sigur de la el faci matreata, nu ca te speli o data la 3 zile