| afrodita3333 a întrebat:

Din ce pot face exfoliant pentru corp acasa? exceptand zatul de cafeawinking

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai cu ce altceva. http://organicka.ecosapiens.ro/exfolierea-cu-produse-naturale/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici o grămadă de idei,
http://www.medicina-naturista.ro/......ielii.html
Te pup!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/

| Uza a răspuns:

De ce vrei tu sa renunti la zatul de cafea? pentru ca este unul dintre cele mai bune exfoliante, cel mai economic si in plus te ajuta si cu celulita(daca ai ) si mai poti adauga unele ingredinte cum ar fi : mierea, uleiul de masline.

| oBuburuză a răspuns:

- Amestecati 1/8 de ceasca de faina de ovaz organica proaspata cu 2 linguri de lapte, 1 lingura de praf de copt si o lingura si jumatate de ulei de migdale sau de masline. Frecati pielea cu acest amestec cu miscari circulare. Clatiti cu apa rece si tamponati pentru a usca. Acest scrub este foarte bun pentru pielea sensibila.
- toarceti doua lamai intr-un castron. Adaugati o ceasca de zahar si una de miere si amestecati bine. Udati fata si corpul si masati tot corpul cu amestecul obtinut cu miscari circulare. Clatiti bine si simtiti-va bine in noua piele.
- 1 cana zahar brun, 1 lingurita scortisoara macinata, 1 ceasca ulei de masaline, amesteca totul bine si pune-l intr-un bol ( gasesti tu ) cu capac si te speli cu el de 2 ori pe saptamana. Si mai stiu ca poti folosi si uleiul de ricin pe piele. Mult succesc oricum!

| Rebeca22222 a răspuns:

Din malai/zahar amestecat cu miere/ulei de masline.happy Sunt foarte eficiente, ti le recomand!