| Sfinnx a întrebat:

Din intamplare m-am uitat pe internet la niste poze cu aparate dentare.Si am ramas socata..Atunci cand iti pune unul [ permanent**] il pune in gingii?! adica am vazut niste poze oribile cv de gen >http://www.google.ro/......tp?/search
E adevarat?! am ramas socata pur si simplu...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Sanziana88 a răspuns:

Aparatul dentar nu se pune niciodata "in gingii". Sunt de doua tipuri, cele externe, care sunt vazut de toata lumea si cele interne, care sunt puse pe interiorul danturii, care mascheaza aparatul. Se lipesc de dinti, nu se ajunge la gingii. Deci daca ai de gand sa iti pui aparat dentar, sa nu traiesti cu frica asta niciodata happy